24 Ноември, 2024

​Ханс-Петер Ул: ГЕРБ реализира нашето разбиране за сигурността в Европа

​Ханс-Петер Ул: ГЕРБ реализира нашето разбиране за сигурността в Европа

В лицето на партия ГЕРБ намираме партньор, който реализира нашето разбиране за сигурността в Европа като съвместно сътрудничество между всички участници. Това каза в интервю за „Фокус“ Ханс-Петер Ул, дългогодишен депутат в Бундестага от ХДС и председател на подкомисията по разоръжаване и контрол на въоръженията. 

Той допълни, че предизвикателствата, пред които сме изправени в съвременния свят и проблемите, които съществуват, не могат да бъдат решени в никакъв случай само на национално ниво, необходимо е международно сътрудничество, както и много добро сътрудничество в самата Европа. 

„Това означава, че организираната престъпност, трафикът на дрога, трафикът на хора – всички тези неща могат да бъдат решени единствено и само чрез сътрудничеството между отделните европейски служби, чрез обмяна на данни, като същото важи и за проблемите с тероризма. Мога да кажа, че партия ГЕРБ в лицето и на премиера Борисов, и на господин Цветанов като бивш министър на вътрешните работи, наистина много правилно са разбрали тези проблеми и търсят решение и реализация точно по този начин“, каза още депутатът. Според него, географското положение на България показва и като част от Европа, и като външна граница, че всъщност Европа е изключително зависима от България и от това граничният контрол да бъде извършван правилно.

За Ханс-Петер Ул опитът е показал, че изключително грешна политика е да се пуска хаотично всеки, който желае да влезе в дадена държава, като по този начин се достигна до огромна бройка без яснота кои всъщност са пуснати. Той поясни, че сега се налага сортиране и определяне кой има право на убежище и кой не. И от тази гледна точка за Германия работата по външните граници, още в България, в Гърция е много важна, за да се извършва контролът на място и да се определя кой има право на такова убежище. Воден от тази логика, като влиятелен депутат, Ханс-Петер Ул се е застъпил за предоставянето на финансовите средства на България в ЕС за справяне с мигрантската криза.

Сподели:

Румъния избира президент

Кандидатите за президентския пост са 13

Британският министър Пат Макфадън: Русия е агресивна и безразсъдна в киберпространството

Кремъл е дал на „неофициални хактивисти“ картбланш за безнаказаност

Конференцията по климата: ООН одобри 300 млрд. долара за бедните страни

Споразумението от Баку увеличава сумата, която развитите страни трябва да предоставят - сега тя е не по-малко от 300 милиарда долара годишно до 2035 г.