В случай, че има мета прокурор, тогава очаквано е да се появи и мета дискурс в прокуратурата, който ще съумее да обедини конфликтите разкази около съдебната система. Така образно описа решението да има още една фигура в съдебната система, която да контролира работата на главния прокурор социалният психолог Харалан Александров в ефира на БНТ.
По неговите думи хората сега искат и промяна, и стабилност.
Има две конфликтни гледни точки – от една страна, да се случи промяната, от друга страна - копнеем за стабилност. Това може да направи само факир, а политическото факирство е често срещана роля в българската политическа сцена, посочи той.
Според Александров няма съмнение, че страховете и тревогите свързани с вируса, ще доминират до изборите.
Той е убеден, че вече има ОФ срещу ГЕРБ, но дали то ще сработи, и кой ще бъде в ролята на Кимон Георгиев, и кой на Никола Петков са неизвестни, за които може само да гадаем. Според социалният антрополог големият въпрос е дали ще видим БСП на власт. Ясно е, че тя е в добра кондиция, със силно лидерство. И е много нормално, ако след 10 години БСП вземе властта. Но това ще го проверим на предстоящите избори, коментира Харалан Александров.
Още от България
Бюлетините от 1777 секции ще бъдат преброени наново
За първи път Конституционният съд разпорежда проверка в такъв мащаб
Тома Биков: В историята на България има четири контрареволюции, последната се персонализира от Бойко Борисов
За него революциите в България винаги идват отвън, изненадващи са, променят целия политически ред и геополитическата ориентация на страната
МВнР: Отказите за издаване на визи за САЩ са намалели наполовина
„През последните месеци бяха положени значителни усилия в изпълнение на критериите за включване на България в Програмата за безвизово пътуване на САЩ."