18 Февруари, 2026

Христо Стоичков сложи в ковчега на Димитър Пенев фланелката си от САЩ 94

Христо Стоичков сложи в ковчега на Димитър Пенев фланелката си от САЩ 94

Снимка: БГНЕС

На нея фигурират подписите на всички 16 футболисти от националния отбор, присъствали на траурната церемония днес.

Христо Стоичков и още 15-има от легендарния състав на България от Мондиал 1994 се събраха в понеделник, за да изпратят непрежалимия Димитър Пенев. Сред най-разчувствалите се беше Камата, който се доближи до тленните останки на Пената с насълзени очи и остави нещо в ковчега.

Оказа се, че това е негова оригинална фланелка, с която е играл на Световното първенство в САЩ през 1994 година. На нея фигурират подписите на всички 16 футболисти от националния отбор, присъствали на траурната церемония днес.

Преди повече от 30 години те бяха част от най-грандиозния успех в историята на българския футбол, а малко по-късно Пенев беше избран за Треньор на България за ХХ век. 

Припомняме ви, че един от двамата голмайстори на Световното беше Христо Стоичков със своите шест гола. Точно с толкова завърши и руснакът Олег Саленко. |БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Десетки фенове посрещнаха в Банско олимпийските ни герои

Десетки фенове посрещнаха в Банско олимпийските ни герои

Под съпровода на гайди те получиха специални награди от Община Банско. В духа на традициите, вместо каски, олимпийците поставиха на главите си калпаци.

Фантастично: Лора Христова донесе 2-ри медал за България на Зимната олимпиада

Фантастично: Лора Христова донесе 2-ри медал за България на Зимната олимпиада

Тя беше перфектна на стрелковия рубеж, като уцели всички 20 мишени. Постижението ѝ позволи да достигне най-големия успех в нейната кариера.

Христо Стоичков става акционер в елитния футбулен клуб Фарул

Христо Стоичков става акционер в елитния футбулен клуб Фарул

Георге Хаджи ще прехвърли своите акции на двамата си добри приятели – Попеску и Стоичков, които ще си поделят 69.9 процента по равно