Атанас Василев обяснил, че се качил в служебната кола само за да я премести на по-светло място до клуба на БСП
Бившият кмет на Хасково и настоящ председател на общинската организация на БСП Атанас Василев е бил задържан за шофиране в нетрезво състояние. Това е станало в събота вечерта. Новината е потвърдил за Haskovo.info самият Василев. Той обяснил, че се е качил в служебната кола, само за да я премести на по-светло място до “Червената къща” (клубът на БСП в Хасково). Преди това бил пил една ракия.
Полицията обаче имала акция в същия момент и като видели колата със софийска регистрация, го спрели и проверили за алкохол. Дрегерът показал 1.49 промила. Василев признал грешката си. Той е категоричен, че по принцип не си позволява да прекалява с алкохола, защото има здравословен проблем.
“Сега ще ми вземат книжката за известен период, но законът е за всички”, допълни Атанас Василев.
Фактор
Полицията обаче имала акция в същия момент и като видели колата със софийска регистрация, го спрели и проверили за алкохол. Дрегерът показал 1.49 промила. Василев признал грешката си. Той е категоричен, че по принцип не си позволява да прекалява с алкохола, защото има здравословен проблем.
“Сега ще ми вземат книжката за известен период, но законът е за всички”, допълни Атанас Василев.
Още от Улицата
Шофьор с 500 грама фентанил залови полицията в Пловдив
В контекста на черния пазар това количество представлява изключително сериозен обем поради високата токсичност и силата на действие на този вид опиати.
Порязаха с 5 милиона евро парите за вероизповеданията
Стъпките в тази посока се предприемат заради огромния дефицит, който управляващите се опитват да намалят с мерки, които нямат нищо общо с реформи
Може ли финансовият ни министър да бъде по-образован?
Комисията по досиетата не е агенция по целесъобразност, а институция по закон с конкретен обществен мандат, свързан с достъп до архивите на нашето и вашето минало!