Днес партиите в „Демократична България“ преминаха дебела червена линия, с която се съобразяваха години наред – да не допускат до държавни постове лица, свързани с бившите репресивни комунистически служби.
Това стана ясно, след като цялата парламентарна група на демократите, които не веднъж са говорили за лустрация и отстоявали разбирането, че не трябва до властови постове да бъдат допускани хора, свързани с ДС, при гласуване на правилата за избиране на председател на КПКОНИПИ не подкрепи предложения текст, забравящ бивши служители на репресивния апарат на комунистическия режим да заемат тази длъжност.
Този голям реверанс от страна на десните се прави необяснимо защо конкретно за Бойко Рашков и ПП, чиято номинация е той и които настояват той да оглави КПКОНПИ, поставяйки го дори като условие в коалиционното споразумение.

Още от България
Евакуираха по спешност столичен мол
По информация на намиращи се в търговския център хора, евакуацията е извършена незабавно, като всички са били изведени извън сградат
МВнР настоятелно съветва българите да не пътуват до Куба
Има затруднения с медицинското обслужване, градския и междуградския транспорт, все по-ограничени са и възможностите за напускане на страната, аргументират се от МВнР
Кънев: Време е Радев и Донев да докажат с действия, че са против “олигархията” - имат точно седмица
В позицията на Демократична България по съдебния казус между Георги Гергов и държавата се отправя призив към премиера Румен Радев да изпълни обещанието си, че ще се бори с олигархията