7 Юли, 2026

Днес е последният срок за подаване на данъчна декларация за доходите

Днес е последният срок за подаване на данъчна декларация за доходите

Днес е последният срок, в който трябва да декларираме доходите си от миналата година и да платим данъка за довнасяне, ако имаме такъв.

Най-предпочитани от данъкоплатците са предварително попълнените данъчни декларации, достъпни чрез персонален идентификационен код, коментира пред „Хоризонт“ говорителят на данъчните Росен Бъчваров:

"Полунощ е крайният възможен срок,в който могат да се декларират доходите от 2020 година по електронен път с безплатния персонален кодна НАП или с електронен подпис. Но нашият съвет е да не се подава данъчна декларация непосредствено преди полунощ, защото нещо се обърка. времето за реакция ще е недостатъчно."

Годишна данъчна декларация подават лицата, получили хонорари през 2020 година, дори и ако данъкът им е удържан в пълен размер от платеца. Земеделските стопани и лицата, които през миналата година са получили доходи от наем, доброволно осигуряване или застраховане, дивиденти и ликвидационни дялове от източник в чужбина, също трябва да попълнят формуляра. /БГНЕС
Сподели:
NYT: Близо 1 млн. фенове на Тръмп са загубили почти 4 млрд. долара от мемкойна $TRUMP

NYT: Близо 1 млн. фенове на Тръмп са загубили почти 4 млрд. долара от мемкойна $TRUMP

Според изданието моделът на мемкойна е бил структуриран така, че да носи приходи на Тръмп независимо дали цената на токена се покачва или спада.

CNN: Решението на Тръмп  да не поднови споразумението с Мексико и Канада  създава още повече несигурност

CNN: Решението на Тръмп да не поднови споразумението с Мексико и Канада създава още повече несигурност

През 2024 г. САЩ са внесли стоки на стойност над 900 милиарда долара от двете съседни страни

НСИ: Спад в промишленото производство, но ръст в потреблението и доходите у нас

НСИ: Спад в промишленото производство, но ръст в потреблението и доходите у нас

Износът на стоки за първите четири месеца на годината скача със 7,7% до близо 14,94 млрд. евро, но вносът расте още по-бързо – с 11,5%, достигайки 18,7 млрд. евро

Коментари (0)