26 Август, 2026

​Предизборно ДКЕВР замрази цената на тока

​Предизборно ДКЕВР замрази цената на тока

Това заяви категорично в сутрешния блок на БНТ членът на ДКЕВР Еленко Божков. Енергийният регулатор ще обсъжда само промяна в цената на природния газ.

Ако ЕРП-тата не върнат дълговете си към НЕК, лицензите им ще бъдат отнети, каза още той.

Божков уточни, че държавният регулатор ще изслуша представители на електроразпределителните дружества в 14-дневен срок.

Той обясни, че ако лицензите на ЕРП-тата бъдат отнети, на тяхно място ще бъде назначен т.нар. особен управител, а дружество, на което е отнет лицензът, през следващите две години няма право да кандидатства за лиценз.

Сподели:
Кристалина Георгиева: Световната икономика устоява на енергийния шок въпреки войната в Иран

Кристалина Георгиева: Световната икономика устоява на енергийния шок въпреки войната в Иран

Тя очерта две основни тенденции в световната икономика- отрицателен ефект от блокиране на енергийните доставки и положителен ефект от ръст на инвестициите в AI

Експерт развенча мита за "Кошницата с грижа":  Неефективна мярка, която не дава резултат

Експерт развенча мита за "Кошницата с грижа": Неефективна мярка, която не дава резултат

Според Богомил Николов, председателят на асоциация "Активни потребители", структурата на пазарите за селскостопанска продукция пък е "тотално повредена"

Отава се готви за митническата война със САЩ - ще обяви нов пакет от ответни мерки

Отава се готви за митническата война със САЩ - ще обяви нов пакет от ответни мерки

По думите на Марк Карни преговорите са се провалили не само заради размера на тарифите, но и заради допълнителни условия, свързани с търговските отношения на Канада с други държави

Коментари (0)