17 Март, 2026

Цените на жилищата плахо тръгнаха нагоре

Цените на жилищата плахо тръгнаха нагоре

Индексът на пазарните цени на жилищата за второто тримесечие на 2012 г. спрямо съответното тримесечие на предходната година е 97.4%, т.е. средното намаление на пазарните цени на жилищата е 2.6%.

Спадът в цените на жилищата в София е 0.5 спрямо първото тримесечие

През второто тримесечие на 2012 г. спрямо предходното е регистрирано увеличение на цените в 13 от областните градове, като по-значително е в Търговище - с 3.5%, Разград - с 3.4% и Велико Търново - с 3.1%. В Добрич няма промяна в цените на жилищата. Намаление на цените е регистрирано в 14 от областните градове.

Средната пазарна цена на жилищата за страната през второто тримесечие на 2012 г. е 885.32  лв./кв. метър. Най-високи са средните цени в София (столица) - 1 457.38 лв./кв. м, следвана от Варна - 1 429.00 лв./кв. м и Бургас - 1 151.17  лв./кв. метър.

Сподели:

Коментари (0)

Чувствителен скок на средния лихвен процент за потребителските кредити

Чувствителен скок на средния лихвен процент за потребителските кредити

Това сочат данни от месечната лихвена статистика на БНБ, публикувана на страницата й в интернет.

Къщата на Гешов на софийския бул. "Патриарх Евтимий" се появи на търг за 3.7 млн. евро

Къщата на Гешов на софийския бул. "Патриарх Евтимий" се появи на търг за 3.7 млн. евро

Кметът на район "Средец" Трайчо Трайко и общинският съветник и председател на групата на ПП-ДБ Бойко Димитров предлагат Столичната община да купи имота, за да го запази и евентуално да го превърне в детска градина

Брокери: Цените на имотите ще се покачат значително, но не заради еврозоната

Брокери: Цените на имотите ще се покачат значително, но не заради еврозоната

Има два фактора, които оказват влияние на цените на имотите, без да са свързани с въвеждането на еврото. На първо място, имотният пазар в България е подценен спрямо останалите държави в Централна Европа.