26 Август, 2026

Илияна Йотова получи 8-и дан по таекуондо

Илияна Йотова получи 8-и дан по таекуондо
Илияна Йотова

Ивайло Ченчев от БСП също "стана" каратист

Титлите, призванията и почетните награди в България се раздават на килограм. Президент, МС, неправителствени организации и федерации кичат с почести властта. Въпреки клетвите за нови времена след изчегъртването на старата власт, всичко върви по старому. С дълбока въздишка можем да си кажем, че страната ни е част от световна тенденция. В това отношение очевидно не сме изостанали. 

Вицепрезидентът на България Илияна Йотова получи 8-и почетен дан по таекуондо. Лично президентът на световната централа на KUKKIWON г-н Донг Суп Лий удостои Йотова с голямото отличие. За срещата в президентската институция в страната ни пристигнаха лидерите на таекуондо в Европа и света, предвождани от президента на българската федерация.

„Благодаря на президента на БФТ г-н Бинев, благодарение на когото таекунодо в страната е толкова активен спорт, а тази година страната ни ще приеме цели две световни първенства, както и Генералната асамблея на Световната федерация с патрон президентът Румен Радев. Уверявам ви в съпричастността на нашата институция към таекуондо и инициативите на българската федерация", заяви вицепрезидентът на България.

Тя подчерта още, че тази година лятото в България ще бъде таекуондо. „Благодарни сме на президентската институция за активната комуникация, която имаме и най-вече за подкрепата, защото това е примерът за държавническото отношение към спорта, неговото развитие и успехите, които носи на страната ни. За нас тази подкрепа означава много, тъй като стимулира трениращите и поощрява успешните ни състезатели, а честта, която световното таекуондо ни оказва чрез доверяването на най-важните домакинства в България са доказателство, че се развиваме във вярна посока", каза президентът на родната федерация и бивш евродепутат от "Атака" Слави Бинев.

Със седми почетен дан от KUKKIWON бе удостоен и депутатът Иван Ченчев в знак на благодарност за отношението към спорта и таекуондо. Почетни данове за заслуги към таекуондо получиха още председателят на Стратегическия съвет към президента Румен Радев, проф. Александър Маринов и доайенът на бойните изкуства у нас г-н Чавдар Чернев.

Сподели:
"Президентът на народа" наднича зад президента на статуквото и олигархията, редом до руското знаме

"Президентът на народа" наднича зад президента на статуквото и олигархията, редом до руското знаме

Снимки от честванията на връх Шипка с двама кандидати за "Дондуков" 2 предизвикаха бурни реакции в социалните мрежи

В разгара на лятото БНТ пожелаха на българите „весела Коледа“

В разгара на лятото БНТ пожелаха на българите „весела Коледа“

Шега или неволна грешка е изцепката на синоптика Владимир Ковачев, възпитаник на НАТФИЗ „Кръстьо Сарафов“

Радев предлага за орден „Стара планина“ русофилката Нешка Робева, която вижда бъдещето на България на Изток

Радев предлага за орден „Стара планина“ русофилката Нешка Робева, която вижда бъдещето на България на Изток

Забележителен парадокс: България връчва най-високото си отличие на човек със заслуги към българския спорт, но оставащ дълбоко привързана към Русия, която за нея е духовен център и водач на православния свят

Коментари (0)