17 Април, 2026

Има арестуван за вандалския акт срещу българското посолство в Скопие

Има арестуван за вандалския акт срещу българското посолство в Скопие

Снимка: ЕПА/БГНЕС

През последните години българите в Северна Македония са подложени на различни издевателства.


54-годишен мъж Ш.А. е задържан за вандалския акт срещу българското посолство в Скопие, предаде БГНЕС.

"Веднага след получаване на сигнала са предприети мерки и дейности за установяване на извършителя и изясняване на случая. В 12:40 ч. на ул. „Кирил и Методий“ в Скопие, полицаи са лишили от свобода Ш.А., тъй като е повредил стъклото на входната врата на посолството на Република България в Скопие", заявиха от македонското МВР.

Вандалският акт бе извършен на 11 януари. През последните години българите в Северна Македония са подложени на различни издевателства. Последният случай е от преди месец, когато беше нападнат журналистът с българско самосъзнание Владо Перев. І БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

„Прогресивна България“ за 45 минути: Румен Радев учреди партията си без свидетели

„Прогресивна България“ за 45 минути: Румен Радев учреди партията си без свидетели

В рамките на едно заседание се вземат всички ключови решения — създаване на партията, избор на лидер, формиране на изпълнителен и контролен орган.

Скандал с нередовни бюлетини в Добрич и Шумен

Скандал с нередовни бюлетини в Добрич и Шумен

В случай, че са били допуснати сгрешените бюлетини в обръщение, е имало опасност да бъде опорочен вота и обявен за недействителен

Тръмп: Вече нямаме спорни точки с Иран, много сме близо до сделка

Тръмп: Вече нямаме спорни точки с Иран, много сме близо до сделка

Попитан защо след поредицата си от оптимистични публикации все още не може да обяви сделка, Тръмп каза, че иска споразумението да бъде оформено писмено.