12 Април, 2026

Продължават обилните валежи над Западна България, слънце на изток

Продължават обилните валежи над Западна България, слънце на изток

Температурите леко падат

Днес над западната половина от страната ще се развива мощна купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места ще има валежи, временно интензивни и значителни по количество. Ще има гръмотевични бури, на места и градушки, съобщи „Фокус”. В източните райони от страната ще бъде предимно слънчево и ще се задържи без валежи. Ще духа слаб, в източните райони – до умерен вятър от юг-югоизток. След обяд в Западна България вятърът ще се ориентира от запад и временно ще се усилва. Максималните температури ще са от 25° - 28° в Западна България до 33° - 35° на места в източната половина от страната. Атмосферното налягане ще се понижава и ще е по-ниско от средното за месеца. 

Над Черноморието ще бъде слънчево. Ще духа слаб до умерен юг-югоизточен вятър. Максималните температури ще са от 25° до 27°. Температурата на морската вода е от 22-25°. Вълнението на морето ще е 2 бала. 

Над масивите в западната половина на страната ще се развива мощна купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места ще има краткотрайни, временно интензивни валежи, придружени с гръмотевични бури. Над планините в Източна България през целия ден ще е предимно слънчево, ще духа умерен до силен вятър от южната четвърт. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 20°, на 2000 метра – около 13°.
Сподели:

Коментари (0)

Рая Назарян: Да ценим споделеността и да продължим напред с достойнство и надежда!

Рая Назарян: Да ценим споделеността и да продължим напред с достойнство и надежда!

"Най-искрено поздравявам всички по повод Великден и им пожелавам здраве и домове, изпълнени с топлота, разбирателство и благоденствие! Честито Възкресение Христово!"

Двама души получиха шанс за нов живот след бъбречни трансплантации в „Александровска"

Двама души получиха шанс за нов живот след бъбречни трансплантации в „Александровска"

Трансплантациите са извършени през нощта срещу Велика събота от екипа на доц. Пламен Димитров

Йотова: В размирното ни време да следваме посланието на Христовото Възкресение за надежда, мир

Йотова: В размирното ни време да следваме посланието на Христовото Възкресение за надежда, мир

"Нека светлината на Възкресението съпътства мислите и делата ни"