30 Март, 2025

Инвеститорът в болницата "Мама и аз" се отказва от детското отделение и сменя името

Инвеститорът в болницата "Мама и аз" се отказва от детското отделение и сменя името

Снимката е илюстративна

България има рекордно висока детска смъртност

"Решението на правителството от 30 април т.г. за създаването на многопрофилна болница в София със само 40 педиатрични легла е законосъобразно и правилно. Нито проектът, нито решението за новата болница въобще имат за цел създаването на някаква „национална частна детска болница“."
Това се казва в позиция на инвеститора Търговска Лига, цитирана от Нова ТВ.  

"Предвид създаденото обществено-политическо безпокойство в резултат на разпространяването на фалшиви новини и популистки коментари, инвеститорът Търговска Лига се отказва от създаването на педиатрично отделение и сменя името на болницата. Решението на правителството може само да бъде редактирано в този смисъл." - се казва още в позицията. 

"Напомняме на цялата българска общественост, че в България има висока обща и рекордно висока детска смъртност, и инвестициите в здравеопазването са решаващи за излизането от демографската криза и оцеляването на нацията.  Категорично и ясно потвърждаваме нашата безрезервна подкрепа за изграждането на истинска национална държавна детска болница и, че създаването на модерна многопрофилна болница в София, без педиатрично отделение, не променя тази наша принципна позиция." - се казва в заключение. 

Сподели:
Петков: Ще инициираме вот на недоверие, но той ще бъде за корупция и след доклада за еврозоната

Петков: Ще инициираме вот на недоверие, но той ще бъде за корупция и след доклада за еврозоната

За съжаление БСП и ИТН изневериха на санитарния кордон, а ДПС-НН зае позицията на ДПС-ДПС, като Борисов и Пеевски са партньори във всяко едно назначение

Комитова изрича лъжа  до лъжа, манипулация, жлъч и  лицемерие, но ще и бъде потърсена отговорност

Комитова изрича лъжа  до лъжа, манипулация, жлъч и  лицемерие, но ще и бъде потърсена отговорност

Вместо общи приказки и политически фойерверки, да каже - защо спря строителството на автомагистрала “Хемус”, за което независимият български съд се произнесе, отменяйки всичките й незаконни актове, пита политикът

Премиерът поздрави мюсюлманите за Рамазан Байрам с пожелание за здраве и благополучие

Премиерът поздрави мюсюлманите за Рамазан Байрам с пожелание за здраве и благополучие

България е пример за разбирателство и уважение между всички религиозни общности, отбеляза още министър-председателят. Пожелания за свещения празник отправиха и президентът Радев и лидерът на ДПС-НН Пеевски