В изявлението се посочва, че при атаката са използвани „стратегически“ ракети, сред които системите „Фатах“, „Емад“ и „Хайбар“
Иран изстреля нов залп от ракети срещу израелски градове, включително Тел Авив, както и срещу американски обекти в региона, съобщиха от Корпуса на гвардейците на ислямската революция.
В изявлението се посочва, че при атаката са използвани „стратегически“ ракети от най-мощния арсенал на страната, сред които системите „Фатах“, „Емад“ и „Хайбар“.
Техеран заяви, че ударите са част от продължаващия му военен отговор на фона на нестихващите атаки между Иран от една страна и Израел и Съединените щати от друга. /БГНЕС
Още от Свят
Великобритания създаде за Украйна нови ракети с голям обсег - могат да поразят Москва.
Те са оборудвани с 250-килограмова бойна глава
Последната надеждата за лейбъристите Анди Бърнам - излъчване на лидер, но и много неизвестни
Той на два пъти се е опитвал да спечели лидерството на Лейбъристката партия - веднъж през 2010, а после и през 2015
Окупационните власти в Крим спряха продажбите на горива
Горива се продават само на държавни предприятия