10 Март, 2026

Ракетен удар порази военна база с германски войници в Йордания

Ракетен удар порази военна база с германски войници в Йордания

Снимка: EPA/BGNES

Повече от 500 германски войници са разположени в Близкия изток

Военна база в Йордания, използвана от германски войници, отново бе атакувана с ракети, съобщи бТВ с позоваване на агенция ДПА, която цитира германските въоръжени сили.

Военен говорител заяви, че германската част от базата „Ал Азрак“ е била поразена при ракетна атака на фона на продължаващия конфликт в Близкия изток. 

„В момента тече разследване, за да се установи дали става въпрос за отломки или ракета“, добави той.

Говорителят каза още, че германските военнослужещи са в безопасност в укрепени структури на място. Той не даде подробности за произхода на атаката.

По информация на министерството на обраната в Берлин, повече от 500 германски войници са разположени в Близкия изток. Около 200 военнослужещи са разположени в Ирак, Йордания и Ливан като част от мултинационални подразделения. Германски войници има и в бази в в Кувейт и Катар.

 

Сподели:

Коментари (0)

Хегсет: Русия не трябва да се намесва във войната срещу Иран

Хегсет: Русия не трябва да се намесва във войната срещу Иран

В същото време Русия се въздържа от каквито и да е преки и публични стъпки срещу САЩ във връзка с кампанията в Иран. 

Над 40 % от молдовците подкрепят идеята за обединение с Румъния

Над 40 % от молдовците подкрепят идеята за обединение с Румъния

Това е най-високото ниво на подкрепа след изказването на президента Мая Санду, че би гласувала за обединение с Румъния, ако се организира референдум по този въпрос

Зеленски: САЩ вече признават, че имаме карти

Зеленски: САЩ вече признават, че имаме карти

"За противодействие срещу масирани атаки с дронове Shahed украинският опит може реално да помогне още днес“