Израелските военни съобщиха за ракетен обстрел около два часа и половина след официалното прекратяване на огъня, има разпореждане да бъде нанесен ответен удар по Иран.
Иранските военни днес отрекоха да са изстрелвали ракети срещу Израел часове след началото на примирието, съобщи иранската държавна телевизия, цитирана от Асошиейтед прес и БТА.
В репортажа е цитиран генералният щаб на иранските въоръжени сили, който включва редовната армия и паравоенната Революционна гвардия.
Израелските военни съобщиха за ракетен обстрел около два часа и половина след началото на прекратяването на огъня. Официални лица наредиха да бъде нанесен ответен удар по Иран.
Още от Свят
Революционната гвардия на Иран: Ударихме военните бази на САЩ в Бахрейн и Кувейт
Гвардията твърди, че е поразила „ключова инфраструктура и съоръжения" в американските бази Арифджан и Али ал Салем в Кувейт, както и Джуфейр и Шейх Иса в Бахрейн, с ракети и дронове
САЩ нанесоха нови удари по Иран, Тръмп обяви край на примирието
Новите атаки вече доведоха до поскъпване на петрола. Към 00:54 часа по Гринуич фючърсите на сорта Brent нараснаха с около 1% до 78,80 долара за барел
19FortyFive: Путин ще трябва да признае реалността – Русия вече загуби стратегически войната
Експертът предупреждава, че Кремъл вероятно ще продължи опитите за дестабилизация, заплахи и психологически натиск