Правителството благодари на американския президент Доналд Тръмп и на САЩ за подкрепата в областта на отбраната и за участието в елиминирането на иранската ядрена заплаха.
Израелското правителство обяви, че е приело американското предложение за „двустранно примирие“ с Техеран, като подчерта, че е постигнало всички свои цели във войната, която започна на 13 юни срещу Иран.
Благодарение на тази война Израел „елиминира двойна непосредствена заплаха за съществуването си: ядрена и балистична“, се казва в изявление на израелското правителство, цитирано от АФП.
Правителството също така благодари на американския президент Доналд Тръмп и на САЩ за подкрепата в областта на отбраната и за участието в елиминирането на иранската ядрена заплаха.
„Израел ще реагира със сила на всяко нарушение на примирието“, се допълва в текста, публикуван малко след като Тръмп обяви, че примирието влиза в сила. /БГНЕС
Още от Свят
Шок във Варшава: Качински поиска да бъде спряна Украйна по пътя към ЕС
Конфликтът отразява колко много се е променила полската дискусия за Украйна, отбелязва Financial Times
ВСУ удари две ключови рафинерии в Русия, Зеленски разкрива подробности
По думите на украинският лидер дългосрочните санкции продължават и в Деня на Конституцията, с цел да отслабват Кремъл да продължава да води война
Axios: Путин е притиснат в ъгъла, Тръмп поставя под въпрос сделката за Украйна
Според американската медия Белият дом обмисля промяна в подхода си към Москва, въпреки че засега липсват признаци за конкретни нови действия