29 Април, 2026

Иран ще екзекутира шпионин на ЦРУ, помогнал за убийството на Солеймани

Иран ще екзекутира шпионин на ЦРУ, помогнал за убийството на Солеймани

Касем Солеймани

Иранските власти осъдиха на смърт заподозрян в сътрудничество с ЦРУ и израелската служба за външно разузнаване„Мосад“ и предоставяне на информация за местонахождението на генерал Касем Солеймани. Това заяви официалният представител на Върховния съд на Иран Голям Хосейн Исмаили, предаде БГНЕС.

"Махмуд Мусави Маджд е бил свързан с ЦРУ и Мосад и се е занимавал с шпионаж срещу парично възнаграждение, шпионирайки Ислямския революционен гвардейски корпус (IRGC, елитни части на иранските въоръжени сили)", цитира думите на Исмаили агенция Мехр. Той добави: „Този човек е дал на враговете ни местоположението на Солеймани“.

Според говорител на съдебните власти, „Маджд ще бъде екзекутиран скоро“.

САЩ проведоха операция за елиминиране на Солеймани в Багдад на 3 януари. В отговор Иран започна ракетни атаки върху базата в Ирак, където са разположени американски войски. Първоначално президентът на САЩ Доналд Тръмп и ръководството на Пентагона заявиха, че няма жертви от обстрела. След това военните бяха принудени да признаят, че има жертви. Освен това броят им по-късно се увеличи. 

Сподели:

Коментари (0)

 Путин трепери за парада, заявил пред Тръмп готовност за примирие за "Деня на победата"

Путин трепери за парада, заявил пред Тръмп готовност за примирие за "Деня на победата"

Руският президент смята за правилно решението на Тръмп да продължи режима на прекратяване на огъня по отношение на Иран.

Путин е провел телефонен разговор с Тръмп, обсъдили Близкия изток

Путин е провел телефонен разговор с Тръмп, обсъдили Близкия изток

„Президентите обърнаха специално внимание на ситуацията с Иран и в Персийския залив“, заяви Ушаков

Додик: Разпадът на Босна и Херцеговина е неизбежен, това е Франкенщайн

Додик: Разпадът на Босна и Херцеговина е неизбежен, това е Франкенщайн

Според него Тръмп може да промени "пагубния наратив" за сърбите