27 Август, 2026

Иран заплашва с атаки американски компании в Близкия изток

Иран - столицата Техеран, снимка: EPA/BGNES

„Служителите на американски компании се призовават незабавно да напуснат тези райони"

Корпусът на гвардейците на Ислямската революция в Иран заплаши, че ще атакува американски компании в региона и призова служителите им да напуснат обектите.

„Служителите на американски компании… се призовават незабавно да напуснат тези райони. Тези места скоро ще бъдат атакувани от Корпуса на гвардейците на Ислямската революция“, се казва в съобщение, публикувано на официалния сайт Sepah News.

Не е ясно кои компании биха могли да бъдат цел на атаки. През миналата седмица агенция Tasnim публикува списък с възможни цели, сред които офисите на технологични гиганти като Amazon, Google, Microsoft и Nvidia в държави от Персийския залив. /БГНЕС

Сподели:
Reuters: Още една рафинерия на "Лукойл" е поразена днес - всички основни заводи на компанията вече са извън строя

Reuters: Още една рафинерия на "Лукойл" е поразена днес - всички основни заводи на компанията вече са извън строя

Ударите с дронове са повредили няколко технологични агрегата и други конструкции в рафинерията „Лукойл-Нижегороднефтеоргсинтез“

Опустошителни наводнения в Непал: Загинаха над 100 души, 400 туристи са в неизвестност

Опустошителни наводнения в Непал: Загинаха над 100 души, 400 туристи са в неизвестност

Стихията отнесе цели села, пътища и мостове - ЕС активира системата си за сателитно наблюдение, за да подпомогне спасителните операции

Науседа: Литва знаеше за визитата на Ратклиф в Москва

Науседа: Литва знаеше за визитата на Ратклиф в Москва

"Ние бяхме известени от нашите партньори, че информация за срещата, за нейните цели и за дневния ѝ ред ще ни бъде предоставена без забавяне, тоест, на практика следващата седмица"

Коментари (0)