Русия смята, че това няма да промени обстановката в Сирия и изрази съмнение в успеха на операцията срещу лидера на ИД
САЩ са убили своето дете Абу Бакр ал Багдади. Това е заявил иранският министър на комуникациите Мохамад Джавад Азери Джахроми, предаде РИА Новости.
Политикът от Техеран е коментирал новината за ликвидирането на водача на Ислямска държава (ИД), потвърдена днес от американския президент Доналд Тръмп. "Няма кой знае каква сензация. САЩ са убили тяхната рожба, която водеше терористичната организация", е написал министърът в Twitter.
"От момента на окончателния разгром на ИД от армията на сирийското правителство с подкрепата на руските военновъздушнни сили в началото на 2018 г. поредната "смърт" на Багдади няма абсолютно никакво оперативно значение за обстановката в Сирия или за действията на останалите терористи в Идлиб", каза Конашенков пред журналисти. По думите му руското министерство на отбраната не разполага с достоверна информация за ликвидирането на Багдади и се съмнява в реалността на тази операция.
Според говорителя увеличаването на броя на хората, които заявяват, че са участвали в ликвидирането на лидера на ИД и разпространяват противоречиви подробности за операцията, буди съмнения в нейните истинност и успех.
Още от Свят
Financial Times: Настъпил е моментът за преговори с Русия, Европа може да помогне
Това пише в авторска си колонка в изданието Самюъл Чарап, ръководител на отдела за Русия и Евразия в аналитичния център RAND Corporation
Под Москва се разби руски изтребител от пето поколение: анализатори смятат, че е Су-57Д
По данни на изданието този самолет е извършил първия си полет само два месеца по-рано – на 19 май, което означава, че вероятно все още е бил в процес на летателни изпитания.
Весела Чернева: Не измервам българския национален интерес в руски олигарси и офицери от КГБ
От своя страна Огнян Дъскарев брани като Ватросов сегашната външнополитическа линия на страната и отсече, че България остава лоялен член на НАТО.