13 Юни, 2026

Ива Митева се видя в чудо с Николай Хаджигенов

Ива Митева се видя в чудо с Николай Хаджигенов
Николай Хаджигенов

Председателката на парламента Ива Митева не може да усмири Николай Хаджигенов в пленарната зала. На няколко пъти тя му направи забележка да не се обажда от място и да апострофира колегите си. Хаджигенов дори влезе в диалог с вътрешния министър Бойко Рашков, който днес обясняваше за боя на полицаите над протестиращи миналата година. Капката на търпението обаче преля, когато Радомир Чолаков от ПГ на ГЕРБ-СДС взе думата и напусна обиден трибуната заради поведението на Хаджигенов. Митева се намеси и върна народния представител да довърши изказването си, като го увери, че има още 5 минути. Хаджигенов беше сред най-големите радетели на Бойко Рашков и ръкопляскаше на служебния министър след всяко изказване на днешното заседание. 

Другият "любимец" на Ива Митева е депутатът от ГЕРБ-СДС Лъчезар Иванов, на когото постоянно прави забележки за това, че говори по телефона в залата. "Враждата" между двамата обаче вече е на друго ниво и започнаха да се шегуват помежду си. Очевидно ролята на "класна" не отива на председателя на парламента. Колкото и да се опитва да запази реда, народните представители редовно се опитват да ѝ се качват на главата и дори взимат думата без тя да им я е дала. Другият трън в очите на председателстващите е "процедурата по водене". В 90% от случаите думата се иска, за да се направи изказване. Единствено Татяна Дончева не се съобразява понякога и реже депутати от всички парламентарни групи. 

Сподели:
Прогресивна дипломация – когато объркаш външния министър на Турция със  селекционер  на Плейбой

Прогресивна дипломация – когато объркаш външния министър на Турция със  селекционер  на Плейбой

И гола да се съблече Чамова - пак няма да реши договора с "Боташ", коментират с ирония във фейсбук

Тръмп си има нова икономическа теория: Откри в инфлацията повод за радост

Тръмп си има нова икономическа теория: Откри в инфлацията повод за радост

На фона на загрижените американци, които с тревога гледат как се свиват покупателните им способности, американският президент призна, че харесва инфлацията

Ала-бала в "Баба Алино"! Цял министър отива да бута ограда

Ала-бала в "Баба Алино"! Цял министър отива да бута ограда

Абровски по стахановски се преквалифицира в общ работник по събаряне на незаконни зидове

Коментари (0)