Нов държавен ВиК холдинг няма да реши проблема, само ще увеличи корупцията и хрантутниците в администрацията
Бившият депутат от СДС Иван Сотиров коментира идеята за централизиране на структурата
"Създаването на държавен ВИК холдинг няма да реши, а само ще задълбочи проблемите в сектора. Опитът да се избяга от провала на двете централизирани структури - Министерство на околната среда и водите и Министерство на регионалното развитие и благоустройството, чрез въвеждане на трета централизирана структура ще увеличи бюрокрацията, корупцията и ще направи още по-лоша координацията". Това написа във Фейсбука си бившият депутат от СДС Иван Сотиров.
"Всички държавни холдинги по правило възпроизвеждат лошите практики на Държавните стопански обединения от времето на социализма - вместо оптимизация при управлението, те винаги водят до създаването на нова административна шапка от нови хрантутници, която централизира корупцията и активите и оставя негативите и трохите на дъщерните структури. Точно липсата на ясно разпределение на отговорностите и наличието на множество ръководни и контролни структури, които си прехвърлят проблемите е в основата на кризата не само в тази, но и във всички останали области в публичната сфера", коментира още Иван Сотиров.
Още от България
Николай Нанков: Не си ли говорят в кабинета "Радев"?
Народният представител на ГЕРБ намеква, че регионалният министър Шишков подвежда премиера, изричайки поток от неистини по повод обществени поръчки, подписани лично от него
Огнян Минчев: Само с граждански протести ще покажем на новите властници, че не могат безнаказано да провалят бъдещето ни
„Прогресивна България“ получи комфортно мнозинство, с което може да нанесе непоправими щети върху българското стопанство и финанси, върху историческата ни памет, предупреждава политологът
Слънчева и гореща неделя
Атмосферното налягане ще остене по-високо от средното за юни, живакът ще скочи до 37°