"Номерата в бюлетините трябва да останат. Няма нищо по-лошо от неграмотния идиот. такива хора има и в парламента, за съжаление". Това заяви бившият депутат от СДС Иван Сотиров пред БНТ. Той коментира идеята на ВМРО и на лидера ѝ Красимир Каракачанов, който поиска от бюлетините да се премахнат номерата и да се въведе образователен ценз при вота.
"Подкрепям тезата на г-н Сотиров. Спомняте си колко "НДСВ"-та се появиха с различни абревиатури и на практика формацията на Симеон Сакскобургготски загуби от това много гласове", коментира в предаването "Референдум" журналистът Петко Георгиев.
"Защо да не гласуват неграмотни, след като ни управляват такива хора? Много от тях са такива", каза още Георгиев. Иван Сотиров допълни, че преди е имало 2 страници изборни правила, които са били достатъчно ясни. Днес обаче от 2 са станали 11 страници, в които, по думите му, много от точките се повтарят.


Коментари (0)