29 Август, 2026

Иван Тотев: Средните доходи в Пловдив нарастват с по-голям ръст от средните за страната

Иван Тотев: Средните доходи в Пловдив нарастват с по-голям ръст от средните за страната
Иван Тотев

Инфраструктурните проекти са ключови за развитието на града, затова ще бъдат приоритетни, заяви кметът на Пловдив

Средните доходи в Пловдив нарастват с по-голям ръст от средния за страната, заяви в "Денят започва" по БНТ кметът на Пловдив Иван Тотев. "В производството е 7,9% на годишна база при средно за страната около 6,6%, което означава, че ръстът на заплати в региона е по-голям от средния за страната", даде примет той от статистиката.

Иван Тотев подчерта, че мерките на правителството на национално ниво за инвестиции са ключови. Той съобщи, че инфраструктурните проекти са изключително важни за развитието на града, заради което ще бъдат приоритетни. 

"Може да се говори за намаляване на боря н работната ръка, но тя работи с друг инструментариум. Знанията и уменията трябва да бъдат по-различни, затова е важна квалификацията и преквалификацията. Професионалното образование е много важно и трябва да сме отворени към новите тенденции в света", посочи още Тотев и добави, че дигитализацията е един от отговорите на застаряващото население и липсата на работна ръка. Кметът на града припомни, че На 28 и 29 септември в Пловдив ще се проведе годишният форум „Бизнес 4.0“. Представители на правителството, европейската и местната власт, международни консултанти и визионери ще дискутират и анализират ефектите на дигиталната трансформация.

Сподели:
ВМС транспортираха дрон и останки от безпилотни апарати, открити по Черноморието

ВМС транспортираха дрон и останки от безпилотни апарати, открити по Черноморието

"Специализиран екип от Военноморска база – Варна беше активиран по сигнал за намерено безпилотно летателно средство тип дрон на 1 км северно от фар Шабла"

МВР спира временно да издава български паспорти с 10-годишна валидност

МВР спира временно да издава български паспорти с 10-годишна валидност

Издаването на паспорти с петгодишна валидност продължава без прекъсване и по установения ред

12 мигранти избягаха от центъра в село Пъстрогор

12 мигранти избягаха от центъра в село Пъстрогор

След като са разбили решетките мъжете са се покатерили на гаражна сграда в двора и са успели да преодолеят високата ограда

Коментари (0)