11 Януари, 2026

Ивайло Мирчев иска 121 депутата, за да няма компромиси и "сглобки"

Ивайло Мирчев иска 121 депутата, за да няма компромиси и "сглобки"

Снимка: БГНЕС

Съпредседателят на "Да, България" каза, че представителите на модела Пеевски-Борисов ще получат шамари и юмруци. "Оттук нататък следва най-големия юмрук – юмрукът на протеста, силата на протеста", каза съпредседателят на "Да, България"

„Не мисля, че след изборите има опция да имаме съвместно управление със сегашните парламентарни партии, особено ако Бойко Борисов е начело на ГЕРБ", заяви съпредседателят на „Да, България“ Ивайло Мирчев

Докато Борисов е начело на ГЕРБ, каза той, няма да има разговор за управленско мнозинство, за взаимодействие.

"И този път ще стигнем до края. На този порочен модел, пленил държавата, трябва да му бъде сложен край“, каза Мирчев пред „Нова нюз“. Той характеризира „Величие“ и „Възраждане“ като проруски проксита, за ИТН каза, че са политически покойници, а в БСП не очаква съществена промяна.

„Всичко извън 121 депутати е компромиси и сглобки, а не искаме да правим такива. Ако има воля в обществото, самостоятелно мнозинство е възможно. Длъжни сме да се обърнем към хората да поискаме тази подкрепа“, пожела съпредседателят на „Да, България“. 

Запитан от водещия ще има ли шамари и юмруци, по повод негови думи в ТВ интервю, Ивайло Мирчев каза, че представителите на модела Пеевски-Борисов ще получат шамари и юмруци. С Пеевски се се занимавали 13 г. и са пробвали всичко.

"Христо Иванов пробваше с констутицията, със законодателни инициативи. Оттук нататък следва най-големия юмрук – юмрукът на протеста, силата на протеста, силата на стотиците хиляди, толкова хора не са излизали по площадите от 35 години.“ 

Мирчев припомни призива на ПП-ДБ гражданите да останат в протестна готовност и заяви, че те ще бъдат призовавани на протест винаги когато има конкретен проблем, а по думите му, се очертават няколко такива през следващите месеци. 

Партийният лидер каза, че средната цена на организацията на всеки от досегашните  протести е около 35 000 лв.. Те са дадени от „Да, България“ и „Продължаваме Промяната“ с пари от дарения.

Сподели:

Коментари (0)

Петър Стоянов: Ако не бяхме в ЕС, днес щяхме да сме „първи на село“ и в пълна изолация

Петър Стоянов: Ако не бяхме в ЕС, днес щяхме да сме „първи на село“ и в пълна изолация

Бившият държавен глава с остър коментар за прехода и еврото: Отказах мандата на БСП през 1997-а, за да спася страната от гражданска война

БОЕЦ: Контрабандистът Паскал е бил свързан със специалните служби

БОЕЦ: Контрабандистът Паскал е бил свързан със специалните служби

На негово име ОДМВР-Хасково е издало четири различни вида паспорти, което му е давало привилегировано право в получаване на визи, излизане и влизане в страната, сочи разследване на гражданското сдружение

Посолството ни в Скопие след нападението: Посегателството е израз на омраза...

Посолството ни в Скопие след нападението: Посегателството е израз на омраза...

Липсата на наказания продължава да насърчава извършителите