Издирват пътниците от автобус София-Хасково на 1 май, двете заразени с Covid-19 от Нидерландия излъгали за таксито
Хасковската районна прокуратура проверява двете заразени с коронавирус жени от село Брягово, съобщават от държавното обвинение.
Те пристигнаха с полет на 1 май от Нидерландия и обявиха, че са пътували с такси от аерогара София до Хасково.
След неуспешни опити да бъде издирен шофьорът, който ги е превозвал, стана ясно, че жените са излъгали. Те са пътували с автобус от София до Хасково и после с такси до село Брягово.
Издирват се пътниците от автобуса, предаде БГНЕС.
Има и петима нови заразени, пристигнали от Нидерландия с полета на 1 май. Става въпрос за четиричленно семейство, в което има две деца на 5 и 15 години, както и за жена за 21 години. Те са пътували заедно със семейството от димитровградското село Воден, които дадоха положителни тестове още на летището.
Продължава тестването на пасажери от другия полет, с който се прибраха двете жени от село Брягово, дали положителни проби още в Нидерландия.
Още от Закон и ред
Владислава Цариградска: Страхът от подслушване подкопава независимостта на съда
Още след убийството на Мартин Божанов - Нотариуса, призовах за институционална проверка и отговор на вече видимата тогава опасност от злоупотреба с инструментите на тайния контрол - СРС-тата, посочи още магистратът
Съдът в Монтана отмени отстраняването на кмета на Лом
В края на май Районният съд в Лом постанови Цветан Петров да бъде временно отстранен от длъжност
Бивш шеф на "Митница-Пловдив" отива на съд за злоупотреба с власт
Съдопроизводството е започнало по обвинителен акт на Софийската градска прокуратура, внесен в съда през юни