Смятам за тревожно, че човек с огромен достъп до социални медии и значителни икономически ресурси влиза толкова активно в управлението на други държави, изригна норвежкият премиер
Скандални изявления на американският милиардер Илон Мъск, който се оказа сред тясното обкръжение на новоизбрания президент Доналд Тръмп, събудиха духовете сред европейските политици. Остри реакции имаше както в Германия, така и във Великобритания, където дори се стигна до политически скандали.
Реакция на безпокойство по този повод има и от страна на норвежкия премиер Юнас Гар Стьоре. Той заяви, че е обезпокоен от факта, че Илон Мъск се намесва директно в политическите процеси на страни, които са извън САЩ, предаде Ройтерс.
„Смятам за тревожно, че човек с огромен достъп до социални медии и значителни икономически ресурси влиза толкова активно в управлението на други държави“, подчертава Стьоре в интервю за норвежката обществена телевизия.
Той добави, че такава намеса е неподходяща между демократични държави и съюзници. И предупреди, че ако Мъск се опита да повлияе на политиката в Норвегия, политиците трябва да се дистанцират от тези негови усилия и да изразят категорично своя колективен отпор на подобно поведение.
Още от Свят
The Telegraph: Путин вероятно е пропуснал последния си шанс да излезе от войната без поражение
Изданието обръща внимание на думите на украинския външен министър Андрий Сибига, който заявява, че Русия е пропуснала шанса да приключи войната при приемливи условия
Европейска Армения: Партията на Пашинян води убедително
Очаква се ЦИК на Армения да представи скоро първи официални предварителни резултати.
Президентът на Финландия: Украйна е на върха на своята мощ, има седем признака за това
Съотношението на загубите се е променило от 1:3 в полза на Украйна до 1:8 в полза на Украйна