25 Декември, 2025

Израелската армия предупреди палестинците, че районът около град Газа остава "зона на бойни действия"

Израелската армия предупреди палестинците, че районът около град Газа остава "зона на  бойни действия"

Снимка: архив

"За ваша сигурност не се връщайте на север и не се приближавайте до зоните, където действат войските, в това число в южната част на ивицата Газа."

Израелската армия предупреди днес жителите на град Газа да не се връщат - той остава зона на активни бойни действия, съобщи агенция  Ройтерс, цитирана от БТА.

"Израелските войски все още провеждат операции в град Газа и е изключително опасно връщането там. За ваша сигурност не се връщайте на север и не се приближавайте до зоните, където действат войските, в това число в южната част на ивицата Газа." - призова в платформата Х арабскоезичният говорител на армията, полковник Авичай Адрае. 

Службата за гражданска защита в ивицата Газа съобщи днес за десетки израелски удари и артилерийски обстрел в град Газа. 

На израелската армия е наредено да се подготви за първата фаза от мирното споразумение на американския президент - връщането на заложниците.  Часове по-рано американският президент Доналд Тръмп призова Израел да спре бомбардировките над ивицата.

Сподели:

Коментари (0)

Унижение за Путин на Коледа: Украйна e поела пълен контрол над Купянск

Унижение за Путин на Коледа: Украйна e поела пълен контрол над Купянск

Твърденията на руския диктатор, че Купянск вече е руски, бяха опровергани от самия Володимир Зеленски, който пък сподели, че се надява Путин да е умрял...

Взривове в Москва и старият рефлекс на Кремъл: виновни са британските служби

Взривове в Москва и старият рефлекс на Кремъл: виновни са британските служби

След взривовете в Русия кремълската пропагандна машина отново активира познатия наратив за „чуждия заговор“, в който Лондон и Киев се превръщат в универсално обяснение за вътрешната несигурност.

Секретна стенограма разкрива, че още преди 20 години Путин е имал апетити към Украйна

Секретна стенограма разкрива, че още преди 20 години Путин е имал апетити към Украйна

Националните архиви на САЩ са публикували секретен документ - разговор между диктатора Владимир Путин до 43-ия президент на Америка Джордж У. Буш, от който стават ясни имперските амбиции на Кремъл