10 Август, 2026

Извънредни мерки по южната граница заради африканска чума по прасетата

Извънредни мерки по южната граница заради африканска чума по прасетата

Болестта не е опасна за хората, но може да се пренесе от тях чрез хранителни продукти

Въведени са извънредни мерки по южната граница заради опасност от пренасянето на африканска чума по дивите  прасета.

На граничен пункт „Капитан Петко Войвода” се дезинфектират преминаващите автомобили и се забранява вноса на храни, съдържащи свинско.

Болестта не е опасна за хората, но може да се пренесе от тях чрез хранителни продукти, уточни д-р Атанас Атанасов от Българската агенция по храните.
Сподели:
„Beyond Emerging Europe“: България, най-бедна в Европа, стана лидер в съхранението на ток

„Beyond Emerging Europe“: България, най-бедна в Европа, стана лидер в съхранението на ток

Благодарение на инвестициите в съхранението на енергия, тя разполага с една от най-стабилните енергийни системи в Европейския съюз. Всъщност никоя друга държава не съхранява толкова голям дял от произведената си електроенергия, пише изданието

Западна Европа отчете най-горещите юни и юли в историята

Западна Европа отчете най-горещите юни и юли в историята

Според Службата за мониторинг на изменението на климата „Коперник“, Европа е континентът, затоплящ се най-скоростно в света, а първите два месеца на лятото са били белязани от последователни горещи вълни и изключително сухи условия

Днес е Световният ден на мързела -  просто не правете нищо?

Днес е Световният ден на мързела - просто не правете нищо?

Датата 10 август започва да се отбелязва през 1984 година в град Итагуи (Itagüí), Колумбия

Коментари (0)