За изпълнител на проекта „Модернизация на железопътната линия София – Перник – Радомир, жп участък Перник - Радомир“ на първо място се класира ДЗЗД „ИСПА“ с договорна цена 421 283 219 лв. без ДДС
Национална компания „Железопътна инфраструктура“ (НКЖИ) завърши процедурите за избор на изпълнител на проектите за модернизация на жп участъка София – Перник – Радомир и Гюешево – граница с Република Северна Македония
И двата проекта са част от Коридор 8, а реализацията им е важна стъпка към обновяване на железопътната мрежа и подобряване на регионалната свързаност между Черно и Адриатическо море.
За изпълнител на проекта „Модернизация на железопътната линия София – Перник – Радомир, жп участък Перник - Радомир“ на първо място се класира ДЗЗД „Испа“ с договорна цена 421 283 219 лв. без ДДС, съобщи НКЖИ.
Инвестицията предвижда модернизация на участъка Перник – Радомир, изграждане на двойна жп линия за скорости до 160 км/ч, обновяване на коловозното развитие в гарите и пълно премахване на пресичанията на едно ниво с пътния и пешеходния трафик. Срокът за изпълнение е до средата на 2029 г.
По проекта за модернизация на железопътния участък Гюешево – граница с Република Северна Македония на първо място е класирано дружеството ДЗЗД „Гюешево 2025“ с договорна цена 97 972 691,73 лева без ДДС.
Обхватът включва проектиране и строителство на липсващите 2,4 км жп линия до границата с югозападната ни съседка и реконструкция на коловозно развитие и приемно здание на гара Гюешево. Срокът за завършване на проекта е до края на 2028 г.
Още от България
Благомир Коцев освободи зам.-кмета Илия Коев
Заповедта за освобождаването от длъжност е ефективна от 9 юни, а ресорите на Коев се поемат от Благомир Коцев до назначаването на нов заместник-кмет
Директорът на СДВР Любомир Николов стана и.ф. главен секретар на МВР
По повод оставката на Георги Кандев и кога ще предложи титуляр за поста Демерджиев каза, че това е “много изненадваща ситуация”
Нов рунд за доверие: Силяновска и Йотова се срещат в София
Президентът на Северна Македония обяви среща с българския президент в сряда, определяйки я като „естествено продължение“ на диалога след миналогодишния скандал със знамената