Желязков за руските дронове над Полша: Нужни са сериозни гаранции за сигурност срещу руската заплаха
Той определи ситуацията като абсолютно ненужна провокация, която не спомага за отношенията между Русия и членовете на Алианса.
България осъжда нарушаването на въздушното пространство на Полша, при което руски дронове навлязоха във въздушното пространство на Полша, заяви министър-председателят Росен Желязков, цитиран от БНТ.
По думите му, НАТО ще предприеме всички необходими действия по съюзническия договор, за да се гарантира сигурността.
Желязков определи ситуацията като абсолютно ненужна провокация, която не спомага за отношенията между Русия и членовете на Алианса.
"Трябват сериозни гаранции за сигурност от страна на Европа, за да може да бъдат пресечени всякакви провокации", допълни Желязков.
Министър-председателят днес беше в Симитли за откриването на обновената детска градина “Радост”.
Още от Свят
Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“
"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация
Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната
Лин Цзян не отговори на въпроса дали Китай оказва някаква подкрепа на Русия във войната срещу Украйна.
Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ
Кметът на Москва Сергей Собянин фактически потвърди поражението по рафинерията, като заяви, че на мястото работят аварийни служби.