Наблюдателите акцентират върху пропуските в законодателната рамка, която урежда финансирането на партии и кампании
Излезе оценката на международните наблюдатели от Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа и Парламентарната асамблея на Съвета на Европа.
Според тях изборите в България на 19 април са отбелязали повишена активност и са били проведени прозрачно и ефикасно. Наблюдателите акцентират върху пропуските в законодателната рамка, която урежда финансирането на партии и кампании.
Друга забележка се отнася до изменението в последния момент на броя на избирателните секции в чужбина, отбелязва Нова ТВ. Според наблюдателите това е подкопало стабилността на избирателния закон.
Наблюдателите отбелязват, че основните свободи като цяло са били спазени, но кампанията е била силно поляризирана и белязана от негативна реторика.
Още от България
Гранична полиция с принос в международна полицейска операция, разбиваща трафик на мигранти
Сред заловените са лидери и логистици на групата. Значителна част от доказателствата по разследването са предоставени от Главна дирекция „Гранична полиция".
Рекорден брой ентусиасти вървяха „По стъпките на Апостола" до Карлово
Тази година в него се включиха 282 участници, което е рекордна цифра. Празничният ден започна с молебен за благоденствието на България в храм „Свети Николай“ в Карлово
Цистерна горя на АМ „Тракия“
Движението не е спирано и се осъществява в изпреварващата лента