18 Април, 2026

Какво каза Меркел на Борисов на връх рождения си ден?

Какво каза Меркел на Борисов на връх рождения си ден?

„Какво според вас казва Ангела Меркел на Бойко Борисов“, пита „Политико“ в профила си в Туитър, където публикува любопитна снимка на канцлера на Германия и българския премиер.

merkel_borisov.jpg

Двамата участват в специалния Европейски съвет в Брюксел. За първи път от избухването на пандемията от коронавируса ръководителите на страните членки се срещат на живо помежду си. В продължение на няколко месеца те провеждаха видеоконференции.

„Истински се надявам въпреки различията днес да имаме вече постигнато споразумение“, заяви при пристигането си Борисов сутринта.

Европейският съвет ще се проведе днес и утре. Той е посветен на бюджета на ЕС за периода 2021-2027 г.

Бойко Борисов изтъкна, че Съветът е изключително важен - и за Многогодишната финансова рамка (МРФ), и за кохезионната, и за селскостопанската политика, и за грантовете. Според премиера има много условности и трудности. Но той се надява на споразумение.

Днес канцлерът на Германия Ангела Меркел има рожден ден и по този повод получи специален подарък от българския премиер - сребърна бъклица с прочутото българско розово масло.

Сподели:

Коментари (0)

Франция обвини Хизбула за убийството на френски миротворец в Ливан

Франция обвини Хизбула за убийството на френски миротворец в Ливан

Убитият миротворец, идентифициран като сержант Флориан Монторио, е бил застрелян, докато неговото подразделение се е насочвало към пост на UNIFIL, и е починал от „директен изстрел“, заяви министърът на въоръжените сили на Франция Катрин Вотрен

Ройтерс: Танкери прекосиха Ормузкия проток, преди Иран да произведе изстрели

Ройтерс: Танкери прекосиха Ормузкия проток, преди Иран да произведе изстрели

Корабите, които преминаха през пролива в петък и събота през иранските води южно от остров Ларак, бяха предимно по-стари, не-западни кораби и включваха четири санкционирани кораба, разкриват данните за проследяване на плавателните съдове, предаде агенцията

Шефът на НАТО отхвърли рисковете САЩ да напусне Алианса

Шефът на НАТО отхвърли рисковете САЩ да напусне Алианса

Марк Рюте изрази увереност в американския „чадър за сигурност“, като същевременно призна разочарованието на Доналд Тръмп от отказа на НАТО да се присъедини към военната кампания срещу Иран