26 Август, 2026

Калоян Паргов: Конгресът на БСП може да се отложи заради Радев! Задава се нова Ялта

Скрийншот

Според него Европа се е разделила на урсулисти и тръмписти, но това се случва по-скоро в главите на путинистите

Задава се нова Ялта , искам да е Хелзинки, но се задава нова Ялта. Това заяви членът на ръководството на БСП Калоян Паргов в предаването „Лице в лице“ на btv.

Според него Европа се е разделила на урсулисти и тръмписти, но това се случва по-скоро в главите на путинистите.  БСП изглежда е неспасяема.

В БСП няма удовлетворение от участието в управлението, в което партията влезе по принуда, а не по вътрешно убеждение. „Не съм доволен, защото БСП се опитваше да се съобразява с егоцентризма на Борисов и Пеевски“, заяви Калоян Паргов.

По думите му най-сериозен проблем е било наличието на две водещи фигури в управлението. „Не ми харесваше, че реално имаше двама лидери – Борисов и Пеевски. Този въпрос е повдиган в Съвета за управление. БСП се стараеше да спазва етиката на управление, но нямаше чуваемост“, подчерта той.

"В партията се чуват гласове за отмяна на предстоящия Конгрес, като основната причина е навлизането на Румен Радев на парламентарния терен", казва той.

 Според Паргов това променя електоралните нагласи и създава допълнително напрежение.
„Аз съм за конгрес, но за конгрес на обединението, не на разделението. Исторически погледнато, конгресите в БСП по-често водят до разцепления. Времето до изборите е твърде кратко и има опасения, че подобен форум ще доведе до още по-голям спад в подкрепата“, предупреди той.

Паргов отбеляза, че независимо кой е председател на БСП, политическата ситуация се променя с появата на Румен Радев на парламентарната сцена.

„Хората около нас, виждайки постоянните ни вътрешни конфликти, просто няма да гласуват за нас. В момента най-важната ни задача е БСП да влезе в следващото Народно събрание“, заяви той.

По думите му в партията се водят разговори за бъдещето и за спиране на отлива на избиратели към формацията на Радев. „След изборите е възможно да сме партньори, но в момента той е наш съперник“, обясни Паргов.

Той призна още, че редица знакови лица няма да намерят място в листите на БСП. „Усещането сред хората не е добро и това ме тревожи. БСП не успя да развие пълния си капацитет“, заключи той.

 

Сподели:
КРС: Радиочестотните смущения са все по-сериозно предизвикателство

КРС: Радиочестотните смущения са все по-сериозно предизвикателство

Според председателя на Комисията за регулиране на съобщенията Иван Димитров, тенденцията е към използване на все по-съвременни и широкоспектърни технически решения. Затова и институциите трябва постоянно да развиват възможностите си за откриване и локализиране на смущения.

Вторите ни осем изтребителя F-16 се забавят до 2030 г. - правителството иска неустойка

Вторите ни осем изтребителя F-16 се забавят до 2030 г. - правителството иска неустойка

От компанията производител обаче са уверили българската страна, че ще бъдат положени усилия за ускоряване на производството и самолетите може да пристигнат по-рано от новия прогнозен срок

Мирчев: В българската енергетика има кадри, които никога не си тръгват

Мирчев: В българската енергетика има кадри, които никога не си тръгват

"Моделът не се разгражда, като преместиш хората му от един кабинет в друг"

Коментари (0)