В списъка фигурират имената на руския министър на енергетиката Сергей Цивилева, губернатора на Приморския регион Олег Кожемяко, заместник-министъра на отбраната на Руската федерация и председател на Фондацията на защитниците на отечеството, президента на Руската федерация по ски, основател на Руската медна компания, ТВ журналиста Владимир Познер и бизнесменът Василий Анисимов
"За да поддържа натиска върху Русия, премиерът Джъстин Трюдо обяви нови санкции, насочени срещу 76 лица и организации в страната". Това става ясно от изявление, публикуван на официалната страница на канадския премиер Джъстин Трюдо, предават руски медии.
Министър-председателят обяви още, че Канада предприема действия срещу сенчестия флот на Русия, като санкционира 109 кораба въз основа на тяхното участие в трансфера на санкционирани стоки, включително въглеводороди, се добавя в изявлението.
Съгласно документ, публикуван на уебсайта на канадското правителство, списъкът със санкции включва по-специално руския министър на енергетиката Сергей Цивилева, губернатора на Приморския регион Олег Кожемяко, заместник-министъра на отбраната на Руската федерация и председател на Фондацията на защитниците на отечеството Анна Цивилева, президента на Руската федерация по ски Елена Вялбе, основателя на Руската медна компания Игор Алтушкин, телевизионния журналист Владимир Познер и бизнесменът Василий Анисимов.
Списъкът включва и руските въздушно-космически сили, войските за ядрена, химическа и биологична отбрана на Министерството на отбраната на Руската федерация, федералната държавна бюджетна образователна институция "Международен детски център "Артек", фондация "Ахмат-Кадиров", руската медна компания, 924-ти държавен център за безпилотна авиация, командването на военнотранспортната авиация, морското търговско пристанище "Оля" и Институтът за развитие на интернет.
Още от Свят
Кабинетът "Мадяр" внася наказателна жалба за разходи на Виктор Орбан в социалните мрежи
Този ход е една от най-директните мерки срещу обкръжението на бившия премиер, които се предприемат след смяната на властта в Унгария след парламентарните избори през април.
Бивш шеф на Мосад: Израелски разузнавачи са посещавали многократно иранското ядрено съоръжение във Фордо
„Ние сме обикаляли многократно из ядрения обект във Фордо, за да разберем как функционира“
Шейтелман: Руснаците ще забравят, че са фашисти, ако Путин изчезне внезапно
"Президентът на Камерун Пол Бия вече два месеца, откакто замина на официално приятелско посещение в Европа, а не е ясно къде е", казва анализаторъ