30 Август, 2026

Името на кандидата за вицепрезидент на Йотова става ясно през следващата седмица

Снимка: БГНЕС

На 8 септември обявяват имената в инициативния комитет, който ще издигне кандидат-президентската двойка

Президентът Илияна Йотова заяви, че през следващата седмица ще бъде обявен кандидатът за вицепрезидент, с когото тя ще участва на изборите за държавен глава на 25 октомври.
На 8 септември ще станат ясни имената в инициативния комитет, който ще издигне кандидат-президентската двойка, предаде БНР. 

Йотова обяви кандидатурата си на 24 юли в телевизионно интервю, като вече получи подкрепата на "Прогресивна България" и БСП.

Днес тя коментира и вчерашния арест в Струмяни на журналистката Гергана Петрова.

"Заставам изцяло в нейна защита и смятам, че най-важното са човешките права и тяхното гарантиране. И като журналист, и като гражданин." - заяви Йотова в Старозагорските минерални бани, където се включи в откриването на ХХ издание на Националния фолклорен събор "Богородична стъпка“.

Сподели:
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"

Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"

Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия

Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ

Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ

Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане

Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване

Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване

Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние

Коментари (0)