"Днес трябва да заявим, че демокрацията у нас е застрашена, а мирът е подложен на изпитание". Това се казва в декларация на ДПС, която Мустафа Карадайъ прочете в парламента. Изявлението на партийният лидер бе по повод годишнината от създаването на новата Конституция от Седмото велико народно събрание.
След ретроспекцията на демократичните принципи, заложени в основния ни закон, Карадайъ направи преход към днешния ден.
"Днес вече дори е малко да кажем, че мнозинството не само не създава гаранции на заложените в Конституцията права, нещо повече - създава закони, които ограничават права", констатира Карадайъ.
"Демокрацията не е даденост, правата и свободите не са даденост, ние сме длъжни да се борим и да ги отстояваме, но в името на демокрацията и мира заедно трябва да се борим и за продължаваме да живеем заедно", продължи лидерът на ДПС.
Той призова депутатите от всички отговорни партии да отговорят на предизвикателствата на политическото време и да изградим онази България, която ще бъде желан дом за нашите деца поколения напред.
Карадайъ не пропусна да цитира и почетния председател на ДПС Ахмед Доган и посланието му от март 2017: "Съзнавайки, че времето е в нас, нека да покажем на света че и ние сме във времето", припомни лидерът на ДПС и призова всички демократични партии да бъдем отговорни и на необходимата висота, в името на мира и просперитета, в името на Конституцията и на България.
Мустафа Карадайъ
Той не пропусна да цитира и почетния председател на ДПС Ахмед Доган
Фактор Фактор
Още от България
Защо в България националконсервативните партии са в разцвет
В българския парламент неизменно се озовава по една партия спасителка, центрирана около лидер, който промотира ред, стабилност, уникален български код и национална гордост. Защо тези формации са в разцвет?
Кой каквито и сметки да си прави за предсрочни избори у нас, едно е сигурно - грешни са
И резултатът ще е по-лош от страховете ни, ама дори не знаем в каква посока
Едната от статуите от Хераклея Синтика вероятно е на внук на император Октавиан Август
Вероятно нейн автор е световноизвестният през 3 в. преди Христа скулптор Праксител,