6 Декември, 2025

Каракачанов: Ако сега Македония не спре с фалшификацията на историята, като член на НАТО ли ще спре?

Каракачанов: Ако сега Македония не спре с фалшификацията на историята, като член на НАТО ли ще спре?

Красимир Каракачанов

От македонска страна има опит за шикалкавене, пак искат компромиси от наша страна, заяви вицепремиерът

Трябва да се осъзнаят в Македония и да спрат с тази шизофрения. В противен случай ще гледат членството си в НАТО и ЕС през крив макарон. Все пак смятам, че добре ме разбраха в Скопие, тъй като реакцията им беше мекичка. Така че напрежение по-скоро няма. Това заяви в предаването Плюс-минус по Нова телевизия вицепремиерът и министър на отбраната Красимир Каракачанов по повод последните спорове между България и Македония.

,,Тези хора смятат да ни "врътнат" – ще продължат по старому и като влязат в НАТО и ЕС, ще започнат да ни атакуват. По този начин ще почнем да се излагаме и в НАТО, да се караме по български'', посочи той.

,,Премиерът Борисов ясно го е заявил на македонския си колега, но понякога е така в Македония – не го ли чуят в медиите, не го разбират и продължават с антибългарската си политика'', каза още Каракачанов

,,Извинете, но на 11-и октомври те празнуваха въстанието срещу българския окупатор, а България никога не е окупирала Македония, а я е освободила. Сега пък Щели да искат македонския език да бъде признат в Северна Гърция? Стига с тия номерца'', коментира вицепремиерът.

,,Година и половина след подписването на Договора за приятелство и добросъседство има само нежелание за работа от тяхна сътана. Тази комисия по историческите въпроси трябва да изяснява фактите от общата ни история на база на автентични и доказани документи, но от македонска страна има опит за шикалкавене, пак искат компромиси от наша страна. Казват, че те изучавали историята по друг начин. Признават само документи, които са писани по времето на Титова Югославия, въпреки че ние им предоставяме истински сведения от XI-XII век от антични историци'', завърши Красимир Каракачанов.
Сподели:

Коментари (0)

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Скъсана е дигата на река Изворска, в нея се влива река Факийска. На място работят екипи на Община Бургас и на Граничната полиция.

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.

Тома Биков: В историята ще пише, че сме въвели България в еврозоната, допуснахме и грешки

Тома Биков: В историята ще пише, че сме въвели България в еврозоната, допуснахме и грешки

Страната има нужда от структурни реформи, не от подобрения - за това обаче е нужен мандат, мнозинство в парламента.