6 Декември, 2025

Каракачанов оглави Национален съвет по превенция на престъпността

Каракачанов оглави Национален съвет по превенция на престъпността

Красимир Каракачанов

В състава на съвета участват 12 заместник-министри и ръководители на агенции и дирекции

С решение на правителството вицепремиерът и министър на отбраната Красимир Каракачанов оглави Национален съвет по превенция на престъпността. Той ще контролира дейността на структурата, създадена през 2012 г.
 
"Преодоляно е несъответствие, възникнало с направеното разпределение на функциите между заместник министър-председателите, определени от Народното събрание и от премиера", се казва в съобщението на правителствената пресслужба.
 
В състава на съвета участват 12 заместник-министри и ръководители на агенции и дирекции, като последните заседания се ръководеха от вътрешният министър Валентин Радев. В края на миналата година структурата прие за приоритети през 2018 г. борба с измамите и посегателствата над възрастни хора, пресичане кражбите на селскостопанска продукция, ограничаване на незаконната сеч и незаконната търговия с културни ценности, както и намаляване на престъпленията против собствеността.
 
Включени бяха и мерки, насочени към намаляване насилието сред децата и младежите, ограничаване броя на необхванатите и преждевременно напусналите образователната система деца, повишаване на образователния, културния и социалния статус на маргинализираните групи от обществото.
Сподели:

Коментари (0)

Руският кораб край Ахтопол остава блокиран

Руският кораб край Ахтопол остава блокиран

На борда на кораба остава 10-членен екипаж, който е поискал евакуация от българските власти.

Съботният ден ще бъде облачен и дъждовен, остава топло за сезона

Съботният ден ще бъде облачен и дъждовен, остава топло за сезона

Максималните температури ще бъдат между 7° и 12°. Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 42 мин. и залязва в 16 ч. и 53 мин. Продължителност на деня: 9 ч. и 11 мин.

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

Столичната дирекция на вътрешните работи предостави уточняваща информация за лицата.