В момента собственик на "Дунарит" е една офшорка. Говори се, че зад нея стои Цветан Василев. Това разкри по Би Ти Ви министърът на икономиката Емил Караниколов.
"Няма забрана офшорка да стои зад такова дружество. Затова държавата влезе. Когато някой иска да придобие едно предприятие, трябва да си направи много сериозен анализ. Ако в момента "Дунарит" излезе в публична продан, държавата ще направи всичко възможно да го придобие. Изчакваме да приключат съдебните решения за предприятието. "Дунарит" работи и никой не му пречи, допълни министърът.
Запитан как ще коментира предположенията на лидера на ДСБ, че сега управляващите се опитват с опита да реализират "Белене" отново да се прокарват руски интереси, Николов бе лаконичен: Аз какви руски интереси защитавам? Ген. Атанасов може да каже каквото иска".
Министър Николов коментира и очакваното решение на "Volkswagen", който има проект за изграждането на нов завод, като България и Турция се конкурират за огромните инвестиции, които компанията ще вложи в неговата реализация.
"Ще чуем скоро решението на стратегическия инвеститор. Всички други неща са спекулации. Българската държава даде най-добрите условия за това", коментира министърът на икономиката във връзка с това къде германският автомобилен производител "Volkswagen" ще построи завод. "Докато ние не чуем, ние сме в състезанието. В момента автомобилният сектор е много чувствителна тема в Европа", заключи министърът на икономиката.
Министър Караниколов коментира на финала и прословутия Закон за горивата.
Закона за горивата в момента е на обществено обсъждане. Направил съм среща със всяко заинтересовано лице. Според мен законът върви добре, скоро трябва да влезе за обсъждане в парламента“, увери министърът.
Още от Бизнес
Колко арогантен може да бъде Доналд Тръмп...
В интервю за Ен Би Си Нюз американският президент заяви, че че „не му пука“ дали автомобилните компании ще повишат цените заради митата
Мартин Димитров разби на прах лъжите на Копейкин – 50 млрд. лв. е печалбата ни от ЕС за 17 години
Истинските усилия трябва да се насочат средствата от Европа да се инвестират, а не да се усвояват и потъват, казва депутатът
Фиаско със "Златните визи": Чужденците не искат да чуят за Русия
От 2023 до 2025 година от привилегията са се възползвали едва 40 души, а очакваните от руското правителство 52 млрд. рубли чужди инвестиции са били вложени едва 2.6 млрд.