Според него това е неприемливо, защото само ще ратифицира придобивките на Русия
В момента САЩ смятат примирието в Украйна за неприемливо. Това заяви координаторът по стратегически комуникации към Съвета за национална сигурност на Белия дом Джон Кърби в интервю за "Фокс нюз", цитирано от БГНЕС.
Кърби каза, че Вашингтон също се противопоставя на призивите за примирие след предстоящата среща между руския президент Владимир Путин и китайския президент Си Цзинпин.
"Защото това (примирието) само ще ратифицира придобивките на Русия до днес и ще даде време на г-н Путин да подготви нови хора и да планира нова офанзива, когато му е удобно", заяви представителят на американските власти.
Кърби отбеляза, че Русия и Китай "без съмнение напоследък работят за повишаване на нивото на сътрудничество помежду си". "Китай не осъди нахлуването на Путин в Украйна, той все още купува руски петрол и други енергийни ресурси. Те, в крайна сметка, дадоха мълчаливо одобрение на действията на Русия, защото приеха руските твърдения, че това е някаква екзистенциална заплаха за Русия, че войната е по вина на Запада. Така че ще следим внимателно какво ще излезе от това посещение", добави представителят на Белия дом.
Още от Свят
Украинският министър на отбраната Михаил Фeдоров подаде оставка
Президентът Володимир Зеленски е заявил по време на заседание на парламентарната група „Слуга на народа“, че между Федоров и главнокомандващия на Въоръжените сили на Украйна Александър Сирски съществува системен конфликт
Бунт в армията! Руските загуби на фронта осем пъти превишават украинските
Американският Център за стратегически и международни изследвания публикува обновена оценка на руските загуби във войната срещу Украйна, според която руските войски са понесли около 1,4 милиона бойни загуби, включително убити, ранени и безследно изчезнали
Украйна оказва натиск върху „болезнената точка“ на Путин, за да го принуди да спре войната, смята анализатор
Силите за отбрана вече са способни да нанасят удари по цели на разстояние над 2500 км.