5 Декември, 2025

Карлос Насар: Все повече се замислям дали да не напусна България

Карлос Насар: Все повече се замислям дали да не напусна България

Карлос Насар, снимка: EPA/BGNES

"Имам доста позвънявания, но търсим вариант, за да остана. Аз имам 100% повече спонсори от федерацията. Имам и предложения от нови спонсорства."

Кметът на София Васил Терзиев прие Карлос Насар, който преди седмица спечели за трети път световната титла във вдигането на тежести. Младият щангист говори пред медиите и засегна отново болезнените въпроси за финансовото състояние на федерацията, невъзможния договор и миналата среща с Делян Пеевски. 

Насар призна, че започва да се замисля дали ще може да продължи да се състезава за България заради всичките пречки през последните месеци. Припомняме, вече година Карлос не получава финансиране от федерацията. 

„Все още няма как да се стабилизира финансовото състояние на федерацията, тъй като нови спонсори няма. Няма никакви промени. Последната ситуация е, че нямам намерение да подписвам договора, докато Стефан Ботев е във федерацията.
Стефан Ботев още не се е свързал с мениджъра ми. Той очаква ние да се свържем с него. Той не може да покрие нашите условия за подготовка, което означава, че няма как да подпишем. Тази федерация не работи правилно и няма дори финансиране, което да покрие моя екип и моите разходи." - посочи трикратният световен шампион. 

"Споменава се моето име и на други хора. След това ме канят на срещи, които няма как да откажа. В крайна сметка не ме е страх да говоря с когото и да е. Аз съм на страната на истината и това нещо ми дава смелостта, че няма как да сгреша.“ - коментира Насар пред БГНЕС. 

„Срещата с господин Пеевски… Стефан Ботев отиде и каза няколко думи, че аз съм благодарение на федерацията и, че той е единственият спонсор на федерацията (бел. ред. Делян Пеевски). Но това не е истина – аз не съм получил нито стотинка. Не съм зависим от нито един политик и от политици не съм получавал пари. Не е хубаво да бъда свързван така.
Стефан Ботев не ме е карал да ходя на никакви срещи. Просто свръзката, която прави, провокира такива срещи. Стефан Ботев не може да открие други спонсори. Ние имаме задължение от милион… С цялото ми извинение – някои ресторанти правят такъв оборот за месец." - отбеляза щангистът. 

"Това нещо не е нормално. Правя всичко възможно да остана в страната и да развявам българското знаме. Ще видим и с господин Терзиев какво може да направим. В крайна сметка започвам все повече да се замислям да напусна страната.
Имам доста позвънявания, но търсим вариант, за да остана. Аз имам 100% повече спонсори от федерацията. Имам и предложения от нови спонсорства. Досега съм получавал средства, но това са лично мои договори. Аз залагам свои средства, за да вдигам за България." - увери Насар. 

"В момента най-голямото ми притеснение да не бъдат спрени правата ми. Виждате, че в последно време нямам проблеми да се състезавам и така. В бъдеще се надявам да имам и нови спонсори, които да подкрепят българските тежести. Пишем голяма история, която запалва българските деца.
Не знам какво да очаквам от Стефан Ботев. Надявам се да продължава да се състезавам за България. Не сме коментирали тази тема, но това е най-лошото, което може да се случи.“ - сподели Насар. 

„Ние правим спорт на световно ниво. Нямам загуба от 2023 г. на нито едно първенство. Това нещо, за да се постига – трябва много работа с професионалисти и средства.“ - добави олимпийският шампион. 

Сподели:

Коментари (0)

Ленин, Троцки и „вредните насекоми“, изгонени с Философския парафод

Ленин, Троцки и „вредните насекоми“, изгонени с Философския парафод

От „червен подарък“ от САЩ до  Философския параход и прогонената от болшевишкия ад руска интелигенция

Never again - глад, съзнателно планиран и превърнат в геноцид

Never again - глад, съзнателно планиран и превърнат в геноцид

Русия е история на непрекъснатото насилие – злото търси злото, злото се обединява със злото

Проф. Веселин Янчев: Причините за Сръбско-българската война се коренят в Съединението, което пренарежда картата на Балканите

Проф. Веселин Янчев: Причините за Сръбско-българската война се коренят в Съединението, което пренарежда картата на Балканите

Край Сливница сърбите бяха разгромени от храбростта на българите и справедливата им кауза, от духа на нашата армия в тази истинска отечествена война на България