8 Юли, 2026

Катастрофата с Пригожин – в самолета е било командването на "Вагнер", телата са обезобразени

Катастрофата с Пригожин – в самолета е било командването на "Вагнер", телата са обезобразени
Снимка: скрийншот - X

На мястото са намерени 8 загинали

На мястото, където се разби самолетът на шефа на армията „Вагнер“ Евгений Пригожин, са намерени 8 тела, предаде агенция „Новости“.

Разследващият журналист Андрей Захаров съобщи, че самолетът на Пригожин е излетял за Русия от Африка с целия команден състав на „Вагнер“ на борда. 
„Казват ми – ще е чудо, ако той е на друг самолет“, коментира Захаров, цитиран от Би Би Си.

Според информация на канала Baza, практически всички жертви са силно обгорели и е необходимо да се направят ДНК-изследвания, за да бъдат идентифицирани.  Посочва се, че освен това на един от загиналите е откъсната главата, при друг лицето е силно раздробено.  

Пасажерите на борда са били 7. Заедно с 3-членния екипаж в самолета е имало 10 души.

По-рано тази вечер руски медии съобщиха, че в Тверска област се е разбил самолет Embraer, който принадлежи на Евгений Пригожин.

Беше изяснено, че самият Пригожин е бил сред пътниците.

Telegram-каналът Mash пише, че според една от версиите самолетът е катастрофирал заради терористичен акт на борда.

Изданието Каспаров.ru цитира свързания с „Вагнер“ Телеграм-канал GREY ZONE, който съобщава, че самолетът вероятно е свален от руската ПВО.

Превод Faktor.bg

Сподели:
Тръмп към съюзниците от НАТО: Искаме да останем с вас

Тръмп към съюзниците от НАТО: Искаме да останем с вас

Американският президент заяви, че на срещата на върха на НАТО в Анкара е имало „много любов“

Марта Кос в Скопие: Преговорите на РСМ с ЕС зависят от промените в конституцията

Марта Кос в Скопие: Преговорите на РСМ с ЕС зависят от промените в конституцията

Тя подчерта, че присъединителният процес не се базира на предварителни гаранции към държавите кандидати, а на доверие, на приетите задължения и тяхното изпълнение

Тръмп: Смятаме да предоставим на Украйна лиценз да произвежда Patriot - не е ли яко?

Тръмп: Смятаме да предоставим на Украйна лиценз да произвежда Patriot - не е ли яко?

"После няма да можете да се оплаквате, че не даваме достатъчно"

Коментари (0)