Специалният представител на президента на САЩ Доналд Тръмп, Кийт Келог, реагира на руския ракетен удар по мирното население в Суми.
„Днешният удар на руските войски по граждански обекти в Суми на Цветница преминава всякакви допустими граници. Загинаха и бяха ранени десетки цивилни лица“, написа той в социалната мрежа X (Twitter).
Той допълни, че именно затова Тръмп полага всички усилия, за да сложи край на тази война.
Какво още се знае за руския удар по Суми
По-рано УНИАН съобщи, че броят на пострадалите се е увеличил до 99 души. Към 14:10 часа е било известно за 32 загинали, включително 2 деца. Както отбеляза ръководителят на Офиса на президента на Украйна Андрей Ермак, окупаторите са обстрелвали Суми с ракети с касетъчни боеприпаси.
Освен това европейски лидери реагираха емоционално на атаката. По-специално, президентът на Франция Еманюел Макрон написа:
„Всички знаят, че тази война беше започната от самата Русия. И днес е очевидно, че Русия иска да я продължи – с фрапиращо пренебрежение към човешкия живот, международното право и дипломатическите усилия на президента Тръмп.“


Коментари (0)