Зеленски разказа за договореностите със страните от Близкия изток
Киев отрече твърдението на Иран, че Техеран е нанесъл удар и е унищожил украински склад за системи за противодействие на дронове в Обединените арабски емирства, определяйки го като „лъжа“ и „дезинформация“.
„Това е лъжа, ние официално опровергаваме тази информация. Иранският режим често провежда такива дезинформационни операции – и в това той не се различава от руснаците“, каза говорителят на украинското външно министерство Георгий Тихи.
Зеленски разказа за договореностите със страните от Близкия изток.
Украйна сключва 10-годишни споразумения с арабските страни от Близкия изток за съвместно производство на оръжие. Също така държавният глава се е договорил за осигуряване на Украйна с дизелово гориво минимум за една година. Както предава кореспондент на УНИАН, това Зеленски заяви по време на разговор с журналисти чрез ZOOM.
Президентът разказа, че Украйна със страните от Близкия изток обсъжда няколко направления. По-специално, освен помощ, Украйна се интересува сътрудничеството да бъде взаимноизгодно.
„Първото направление е въоръжението — производство, обмен на опит, обмен на дефицитни неща, които липсват в една или друга страна. Второто направление е дългосрочно сътрудничество в енергетиката“, съобщи Зеленски.
Още от Свят
Буданов: Специалните мерки за принуждаване на Русия към мир продължават
Той отбеляза, че Кремъл и досега погрешно смята, че ще успее да постигне целите си по военен път.
Зеленски освободи посланичката на Украйна в САЩ
„Това е мое лично решение, продиктувано от лични обстоятелства, за които вече съм говорила“, написа тя
Тръмп пак се озъби на Иран: Военна блокада до споразумение или пълна капитулация
Иранското външно министерство заяви, че единствените разговори, които води, са с Оман и са посветени на планове за споделен контрол над Ормузкия проток