4 Март, 2026

Киев: Украйна ще отмъсти на Вучич като попречи на Сърбия да влезе в ЕС

Киев: Украйна ще отмъсти на Вучич като попречи на Сърбия да влезе в ЕС

Александър Вучич

Крайната позиция е заради остро изявление на Вучич за войната в Украйна

Украйна заедно с Хърватия ще отмъсти на сръбския президент Александър Вучич за изявленията му относно войната в Украйна, като „превъзпита“ него и народа на балканската страна, заяви депутатът от Радата Олексий Гончаренко в канала си в Telegram.

По-рано сръбският лидер заяви, че на определен етап от войната Владимир Путин ще се обърне към световните лидери с някакво предложение и ако то бъде отхвърлено, на планетата ще настъпи "ад". Вучич също така подчерта, че сега "целият западен свят е във война с Русия чрез украинците".

Гончаренко намекна, че Киев, заедно с Хърватия, планира да попречи на евентуалното присъединяване на Сърбия към ЕС.

"Ние определено няма да забравим Сърбия и нейния президент. А след това ще бъде интересно да наблюдаваме шестмилионна Сърбия и нейното желание да се присъедини към ЕС. Мисля, че аз и моите хърватски братя ще гледаме и ще си спомняме, ще си спомняме, ще си спомняме… Процесът на превъзпитание е труден и ще бъде неприятен за сърбите, но ние можем да го направим", пише украинският депутат. /БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Експерт: Ако войната срещу Иран е успех за Израел, това ще бъде политическа победа за Нетаняху

Експерт: Ако войната срещу Иран е успех за Израел, това ще бъде политическа победа за Нетаняху

Но ако конфликтът се проточи, нещата ще бъдат много различни, гласи анализът на Хоровиц. "Толерантността на общественото мнение към една дълга война с тежки загуби, съпроводена с висока цена в човешки животи, остава изключително ниска", смята той.

МААЕ съобщи за поражения по две сгради до ядрен обект в иранския град Исфахан

МААЕ съобщи за поражения по две сгради до ядрен обект в иранския град Исфахан

Израелските сили напредват в села и градове в Южен Ливан

Израелските сили напредват в села и градове в Южен Ливан

Междувременно армията се стреми да изгради буферна зона срещу "Хизбула"