18 Юни, 2026

Кирил Петков разкри дали ще прави нов политически проект

Кирил Петков разкри дали ще прави нов политически проект
Кирил Петков

За това няма да говоря, докато не изтече мандата на кабинета

Служебният министър на икономиката Кирил Петков не отрече, че планира да се включи към нов политически проект, но категорично отказа да говори за това сега, въпреки че по-рано днес и премиерът Стефан Янев заяви, че би подкрепил такава формация.

"Няма да говоря за политически проекти, докато не ми изтече мандатът. Реално имаме 2 седмици. Искам да се фокусирам върху работата, която имам да свърша", коментира той пред журналисти в парламента, където дойде в икономическата комисия. 

По думите му в следващите две седмици ще говори само експертно.

„Когато свърша да бъда служебен министър, тогава ще говоря“, настоя Петков.

Министърът подчерта:

"Казах неведнъж, че видяхме, че за три месеца можем да направим доста голяма програма. Ако инвестираме енергията си в тази посока, България ще стане различна. Как и по какъв начин – като служебно правителство, не като служебно правителство, няма да коментирам сега“.
Сподели:
ДПС внесе законопроекти за реабилитация на жертвите на „възродителния процес“

ДПС внесе законопроекти за реабилитация на жертвите на „възродителния процес“

В пакета влизат законопроекти за промени в Закона за гражданската регистрация, Закона за политическа и гражданска реабилитация на репресирани лица и Изборния кодекс

В най-бедната страна в ЕС възнаграждението на депутат може да достигне 10 000 евро

В най-бедната страна в ЕС възнаграждението на депутат може да достигне 10 000 евро

Според проф. Михаил Константинов депутатските заплати надвишават значително обявеното средно основно възнаграждение

Мартин Димитров: Всички заплати в бюджетния сектор трябва да станат публични

Мартин Димитров: Всички заплати в бюджетния сектор трябва да станат публични

Никой не ни е дал конкретен разчет как са изчислени тези 3,8 милиарда евро дълг, трябва да се приеме план за реформи и бюджет с дефицит 3%, заяви депутатът от ДБ

Коментари (0)