Петков скандализира ученици и родители: Знаят повече песни на Хазарта, отколкото стихотворения, с него ще им е по-интересно и ще успеят в живота
Кирил Петков направи уникално заключение и обясни пред Нова НЮЗ защо са избрали от "Продължаваме промяната" да поканят рапъра Ицо Хазарта за депутат. Според бившия служебен министър на Румен Радев, децата не знаели три стихотворения наизуст в седми клас, но щели от раз да запеят парчетата на Христо Петров.
"Той има три деца и това е най-важната тема за него - образованието. В момента следучилищната дейност трябва да е направена по много различен начин. Първокласниците, които влизат в училище, трябва да са адекватни на пазара на труда до 2080 г. Това означава, че уроците, които трябва да си научат в нормалната училищна дейност, да могат да комуникират добре, да работят в отбори, да правят презентации. Новите умения, които изисква средата, са свързани с комуникацията и тези хора да бъдат членове на обществото. Ако питате един седмоклласник да ви каже три стихотворения наизуст, едва ли ще го направи. Ако го питате да изпее 3 от песните на Ицо Петров, ще го направи. Ако правилната комуникация се вкара в следучилищната дейност и се даде на хората да са креативни, на децата да им стане по-интересно, аз съм убеден, че ще имат умения, които ще им трябват на пазара на труда. Това, което съм назубрил в един от най-добрите университети, не ми е толкова важно", коментира Петков.
Изказването му пред медията скандализира и самата водеща Лора Инджова, която го попита дали сериозно мисли да предлага рапъра за отговорник по образованието, след като дори няма висше. Родители и ученици също се възмутиха в социалните мрежи и призоваха бившия икономически министър на дуел по български език и литература. Учители също скочиха и попитаха, дали в уроците, вместо класически произведения, ще трябва да пускат творчеството на "Ъпсурд", вместо да запознаят учениците с шедьоври на Бах, Моцарт и Бетовен.
Още от Смотаняци
Сезонът на калинките: Радев изневиделица назначи еколог за заместник-министър на външните работи
Това вече е тенденция, на път е да се превърне в традиция за Външно. Министърът Велислава Петрова-Чамова е специалист по биомедицина и науки за живота
Водач на тир 98 фиша и 37 акта глоби МВР при масовите проверки
Един от актовете при проверката е съставен на неправоспособен водач, останал без правоспособност поради отнемане на всички контролни точки. В картона му фигурират 37 акта и 98 фиша.
Честито! Кабинетът изпрати Иво Христов - Евровизията в Съвета на настоятелите на БАН
Дали няма да станем свидетели на още по голямо затопляне на връзките с "академичните среди" на Руската федерация?