Към момента няма подадено заявление за протест тази вечер, съобщи Таня Христова
Кметът на Габрово Таня Христова коментира пред бТВ ситуацията в града след вчерашните проблеми по време на протестите, които избухнаха заради побой над продавач в магазин от трима ртоми. "В момента всичко е нормално. Към мен няма подадено заявление за протест тази вечер. Дори и да има протест, призовавам всички да се държат спокойно и да спазват закона. Днес проведохме извънредно заседание на Общинския съвет. На него всички категорично заявихме, че няма целенасочено заселване на роми в нашия град. Няма ромско гето, няма ромска махала и няма сегрегация в училищата. Благодаря на всички за дейното участие и взетите решения. Отправихме призив към всички политически сили да не използват напрежението за свои цели. Това не трябва да се случва. Не трябва да отхвърляме и факта, че има справедлив гняв, който е натрупан във времето и е свързан с това, че някой може да се чувства безнаказан и да не спазва закона. Здравият разум трябва да надделее и не трябва да допускаме ескалиране на напрежението, защото това може да е много опасно", обяви Христова.
"Най-вероятно всички имаме вина за ситуацията в Габрово. Проблемите, които имаме тук, са проблеми на цялата държава. Вероятно полицията подцени положението. Вероятно вината не е изцяло само тяхна. Трябва да спазваме законите и да има здрав разум. Не трябва да допускаме повече такава ескалация на напрежението. Аз съм направила предложения за промени в закона, защото сега участиците в безредиците могат да получат административно наказание глоба, което често не се изпълнява", коментира тя подадената оставката на шефа на полицията в града.
"Отново ще повтаря, че в Габрово никога не е имало ромски махали. Няма и да има. Общински жилища предоставяме на социални слаби, които са живели поне 10 години в Габрово. Няма механизъм, с който да ограничим идването на роми в града обаче. Надявам се, че здравият разум и спокойствието ще надделеят", каза още Таня Христова.
Фактор
"Най-вероятно всички имаме вина за ситуацията в Габрово. Проблемите, които имаме тук, са проблеми на цялата държава. Вероятно полицията подцени положението. Вероятно вината не е изцяло само тяхна. Трябва да спазваме законите и да има здрав разум. Не трябва да допускаме повече такава ескалация на напрежението. Аз съм направила предложения за промени в закона, защото сега участиците в безредиците могат да получат административно наказание глоба, което често не се изпълнява", коментира тя подадената оставката на шефа на полицията в града.
"Отново ще повтаря, че в Габрово никога не е имало ромски махали. Няма и да има. Общински жилища предоставяме на социални слаби, които са живели поне 10 години в Габрово. Няма механизъм, с който да ограничим идването на роми в града обаче. Надявам се, че здравият разум и спокойствието ще надделеят", каза още Таня Христова.
Още от България
Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски
В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци
Съдът в Бургас отмени запора върху сметка на журналист от BIRD.bg: Решение срещу съдебния тормоз над медиите
Темида прие, че масовите искове и запорите могат да се превърнат в средство за цензура, а не за защита на права. Казусът вече е и пред Върховния касационен съд
"Прогресивна България" предложи Пламен Тодоров за член на антикорупционната комисия
Преди десет дни управляващите назначиха Тончев за шеф на Агенцията за държавна финансова инспекция