Автомобилът се е движил с висока скорост през жп прелеза между Долни Раковец и Гълъбник, който е бил със задействана автоматична сигнализация
Автомобил се удари в бърз влак от София за Петрич. Колата се е движила с висока скорост през жп прелез със задействана автоматична прелезна сигнализация, в междугарието Долни Раковец - Гълъбник, съобщи БНР.
За щастие, няма пострадали пътници и от двете превозни средства. Инцидентът се е случил около 13:50 часа. Пътниците от два влака се превозени с автобуси.
При редовно задействана автоматична прелезна сигнализация по посока на движението в локомотива се удря лек автомобил, като вследствие на удара локомотивът го завърта, а автомобилът удря предпрелезния светофар, като го изкъртва.
Локомотивният машинист предприема бързи действия и влакът спира на около 300 метра след прелеза. Автомобилът е управляван от жена, а до нея е пътувало около 9-годишно дете. И двамата са придвижени с друг автомобил до Пернишката болница, където са прегледани.
Още от Улицата
Фериботът в Оряхово е в криза заради ниските води на Дунава, служителите зоват за помощ
През последните четири години дружеството периодично е търпяло загуби заради засушаването. Досега обаче не се е стигало до толкова продължително прекъсване в неговата работа.
Какво ще зърнем от България - Европа потъва в пълно слънчево затъмнение на 12 август
Космическият танц ще докосне родното небе за едва десетина минути, а геометрията на затъмнението оставя много тесен времеви прозорец за наблюдение непосредствено преди самия залез.
WSJ: Държавите от Залива приемат очертаващата се реалност в Ормуз с ирански контрол
Износителите на петрол и газ не харесват подготвяното ново споразумение за повторно отваряне на водния път, но го виждат като най-добрия от лошите варианти, съобщава The Wall Street Journal