14 Март, 2026

Командирът на беларуския полк във ВСУ: Кремъл иззема от Лукашенко контрола над армията му

Командирът на беларуския полк във ВСУ: Кремъл иззема от Лукашенко контрола над армията му

Александър Лукашенко

Путин му готви резиденция в Русия

Александър Лукашенко губи контрола си над беларуската армия, заяви пред изданието Гордон командирът на беларуския полк в състава ва ВСУ Денис Прохоров (с позивна Кит).

"На този етап в Беларус огромната част от командния състав на беларуските войски е сменена с пропутински лица. Вследствие на това Лукашенко губи контрол над ситуацията. Тоест поставили са, условно казано, прорежимни лица (подкрепящи режима в Кремъл – б.р.) да командват и да издават заповеди в случай на необходимост, например, на военните в Република Беларус." – посочи Прохоров.

Командирът на беларуския полк не изключва възможността нелегитимният президент на страната-агресор Владимир Путин да се опитва да подготвя военни действия срещу Украйна от беларуска територия.

"Има също информация, че Лукашенко си готви резиденция в Русия с помощта на Путин. Путин подготвя, да кажем, безопасни старини на Лукашенко, иска да го скрие като верен приятел, в Русия. Тоест готви някакво изтегляне. Може би това показва, че има някаква заплаха, отново от беларуското направление." – отбеляза Прохоров.

По думите му, ситуацията около Беларус като цяло, с оглед на ядрените учения на беларуска територия, представлява заплаха „от европейски мащаб, не само от украински".

Превод Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Израелският министър на отбраната: Войната срещу Иран навлиза в решаваща фаза

Израелският министър на отбраната: Войната срещу Иран навлиза в решаваща фаза

Войната ще продължи толкова дълго, колкото е необходимо

Британският финансов министър: Брекзит не е добър за нас, бъдещето ни е с Европа

Британският финансов министър: Брекзит не е добър за нас, бъдещето ни е с Европа

Рейчъл Рийвс и Киър Стармър вярват, че Великобритания днес е различна нация от тази, която гласува за напускане през 2016 г.

Според Кремъл светът „не може да си позволи“ да загуби руския петрол

Според Кремъл светът „не може да си позволи“ да загуби руския петрол

Песков коментира облекчаването на достъпа до руските петролни продукти от страна на САЩ